هدر موبایل
1397/04/02 13:37:59
سرویس سیاسی
بائوج لاهوتی :

مجلس با تفکیک مجدد وزارتخانه‌ها موافق نیست

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است کار وزارتخانه صرفا سیاستگذاری بوده و تفکیک وزارتخانه به نفع دولت نیست.
مجلس با تفکیک مجدد وزارتخانه‌ها موافق نیست سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است کار وزارتخانه صرفا سیاستگذاری بوده و تفکیک وزارتخانه به نفع دولت نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/42922.jpg مجلس,با,تفکیک,مجدد,وزارتخانه‌ها,موافق,نیست Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به قرار بررسی لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت در صحن علنی هفته جاری مجلس، گفت: دولت به خصوص شخص روحانی موضوع تفکیک وزارتخانه ها و اصلاح ساختار دولت را به شدت پیگیری می کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه نظر مجلس و کمیسیون مشترک تشکیل شده درباره تفکیک مجدد وزارتخانه ها منفی است، عنوان کرد: در گذشته سابقه وزارتخانه های مسکن و شهرسازی و تجارت را داشتیم که با تصمیم دولت و نظر مجلس با وزارتخانه های راه و صنعت ادغام شدند.

وی افزود: کارکرد وزارتخانه این است که درباره موضوعات مربوط به خود سیاستگذاری کند یعنی وزارت راه و شهرسازی فعلی صرفا باید درباره مسائل راه و مسکن و شهرسازی سیاستگذاری کرده و اقدام به اعطای تسهیلات مورد نیاز کند و اجرا در این زمینه ها به خصوص حوزه راه را به بخش خصوصی بسپارد.

بائوج لاهوتی ادامه داد: در حوزه مسکن و شهرسازی نیز سیاستگذاری ها با وزارت راه و شهرسازی بوده اما مجری این سیاست ها باید شوراها و شهرداری ها باشند از این رو لازم نیست این وزارتخانه ها را تفکیک کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: درباره وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موضوع به همین روال است و اگر دو نگاه در یک وزارتخانه باشد امورات تجارت و صنعت بهتر حل می شود تا دو وزارتخانه به صورت جداگانه درباره این موضوعات تصمیم گیری کنند و باعث آسیب به هر دو حوزه شوند.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر کوچک سازی دولت خاطرنشان کرد: تفکیک وزارتخانه ها مخالف اصل کوچک سازی است و کوچک سازی به این معنا است که کار به بخش خصوصی سپرده شده و از فضای دیوانی کشور کاسته شود از این رو به نظر می رسد مجلس نیز با موضوع تفکیک مجدد وزارتخانه ها مخالفت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet