پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/04/02 12:17:52
سرویس فرهنگی
داداشی توضیح داد:

سوال از وزیر علوم درباره شرایط نامطلوب برخی دانشگاه‌های سراسری در ارائه خدمات به دانشجویان دوره‌‌ دکتری

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس گفت: متأسفانه وزارت‌ علوم در ارائه خدمات به دانشجویان دوره‌ دکتری کوتاهی و سهل انگاری دارد.
سوال از وزیر علوم درباره شرایط نامطلوب برخی دانشگاه‌های سراسری در ارائه خدمات به دانشجویان دوره‌‌ دکتری سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس گفت: متأسفانه وزارت‌ علوم در ارائه خدمات به دانشجویان دوره‌ دکتری کوتاهی و سهل انگاری دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805101722542746.jpg سوال,از,وزیر,علوم,درباره,شرایط,نامطلوب,برخی,دانشگاه‌های,سراسری,در,ارائه,خدمات,به,دانشجویان,دوره‌‌,دکتری Icana

ولی داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص سوال خود از وزیر علوم که مقرر شده در کمیسیون آموزش مجلس مطرح شود، گفت: متأسفانه وزارت‌ علوم در ارائه خدمات به دانشجویان دوره‌ دکتری کوتاهی و سهل انگاری دارد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دانشجویانی که در دوره‌ دکتری در حال تحصیل هستند، نخبگان کشور به شمار می‌روند و باید به طور ویژه به آنها خدمات‌رسانی شود؛ بنابراین وزارت علوم وظیفه دارد از نخبگان کشور حمایت کند و شرایط را برای تحصیل آنها و همچنین انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی فراهم کند.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: دولت و وزارت علوم نباید در این خصوص کوتاهی کنند و بر اساس گزارشاتی که به بنده رسیده، متأسفانه حمایتی از جانب دولت و وزارت علوم از دانشجویان دوره‌دکتری صورت نمی‌گیرد.

وی با انتقاد از شرایط نامطلوب برخی از دانشگاه‌های سراسری در ارائه خدمات به دانشجویان دوره‌‌ دکتری، افزود: دانشجویانی که در مقطع دکتری در دانشگاه‌های سراسری در حال تحصیل هستند، از شرایط تحصیلی خود رضایت کامل را ندارند و خدمات‌رسانی توسط دانشگاه و وزارت علوم به آنها به خوبی رخ نمی‌دهد.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:  بنابراین وزیر علوم باید درخصوص عدم ارائه خدمات به دانشجویان دوره دکتری پاسخگو باشد و دلایل آن را به روشنی توضیح دهد تا به یک جمع‌بندی کامل در این خصوص برسیم و با برطرف کردن موانع، شرایط را برای ادامه تحصیل دانشجویان مقطع دکتری تسهیل ببخشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet