هدر موبایل
1397/04/02 13:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلحشوری:

فراکسیون زنان در حال تدوین طرحی برای اختصاص سهمیه ورود زنان به مجلس است

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: این فراکسیون در حال تدوین طرحی برای اختصاص سهمیه ورود زنان به مجلس است.
فراکسیون زنان در حال تدوین طرحی برای اختصاص سهمیه ورود زنان به مجلس است رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: این فراکسیون در حال تدوین طرحی برای اختصاص سهمیه ورود زنان به مجلس است. https://cdn.icana.ir/d/019/201707109280040200.jpg فراکسیون,زنان,در,حال,تدوین,طرحی,برای,اختصاص,سهمیه,ورود,زنان,به,مجلس,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ پروانه سلحشوری اظهار داشت: هم اکنون برای ورود بانوان به مجلس سهمیه خاصی وجود ندارد، یعنی ممکن است که در یک دوره چند نماینده زن به مجلس راه پیدا کنند و در دوره ای دیگر هیچ نماینده زن ورود پیدا نشوند.

وی افزود: این در حالی است که در کشورهای مختلف سهمیه خاصی برای ورود زنان به مجلس وجود دارد برای مثال در عربستان 20 درصد کرسی های مجلس، در افغانستان 7/27 درصد کرسی ها در اختیار زنان قرار دارد و در کشور پاکستان نیز 70 نماینده زن باید در مجلس حضور داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: بر اساس طرحی که هم اکنون در مجلس شورای اسلامی با همکاری مرکز پژوهش ها در حال تدوین است، ما تلاش کردیم برای ورود زنان به خانه ملت سهمیه خاصی در نظر بگیریم.

سلحشوری تاکید کرد: این طرح در مرحله مطالعات و پژوهش قرار دارد و تلاش می کنیم آن را تا آخر مجلس دهم تصویب کنیم.

وی همچنین گفت: با وجود دو برابر شدن تعداد زنان در مجلس دهم نسبت به مجالس قبلی، حضور زنان در این مجلس تنها 6 درصد است که البته این هم سهمیه زنان نیست و ممکن است در مجلس آتی هیچ زنی در مجلس حضور نداشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از دلایلی که ما در این دوره شاهد حضور دو برابری زنان در مجلس شورای اسلامی شدیم به دلیل اختصاص سهمیه احزاب به زنان بود و زنان با قرار گرفتن در لیست احزاب توانستند در مجلس حضور یابند.

به گزارش ایرنا، 17 نماینده زن هم اکنون در مجلس دهم حضور دارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet