هدر موبایل
1397/04/02 14:57:41
سرویس سیاسی
رستمیان:

ضرورت اجرای آزمایشی مصوبه تجمعات در اماکن معین در برخی از شهرها/ دریافت مجوز برای برگزاری تجمعات لازم است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر تعیین محلاتی برای برگزاری تجمعات، گفت: این مصوبه موجب افزایش نظم عمومی می‌شود اما باید برای دوره‌ای به صورت آزمایشی اجرا شود.
ضرورت اجرای آزمایشی مصوبه تجمعات در اماکن معین در برخی از شهرها/ دریافت مجوز برای برگزاری تجمعات لازم است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر تعیین محلاتی برای برگزاری تجمعات، گفت: این مصوبه موجب افزایش نظم عمومی می‌شود اما باید برای دوره‌ای به صورت آزمایشی اجرا شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201705102826825075.jpg ضرورت,اجرای,آزمایشی,مصوبه,تجمعات,در,اماکن,معین,در,برخی,از,شهرها/,دریافت,مجوز,برای,برگزاری,تجمعات,لازم,است Icana

علی رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص جزئیات مصوبه دولت درباره تعیین محل‌هایی برای برگزاری تجمعات با تاکید بر اینکه تجمعات نباید به راهپیمایی ختم نشود، مشکلی ندارد، گفت: این مصوبه دولت ضمن تامین امنیت و نظم عمومی در جامعه به مردم اجازه داده هر زمان که بخواهند، اعتراض خود را بیان کنند.

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت تصمیمی هدفمند اتخاذ کرده و با تعیین محلات برگزاری تجمع فرایند کنترل و تامین امنیت را تعبیه کرده است اما این تصمیم هنوز خام است و باید فرایند تکمیلی را طی کند.

وی افزود: این موضوع در روند بررسی طرح نمایندگان و لایحه دولت که به این موضوع پرداخته، مورد توجه قرار گیرد و در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور و امنیت ملی مجلس پخته شود.

رستمیان معتقد است: این روند برگزاری تجمع باید در تعدادی از شهرها به صورت پایلوت اجرا شود تا نقاط قوت و ضعف آن ارزیابی و مرتفع شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: صرف اطلاع به وزارت کشور برای برگزاری تجمع کفایت نمی‌کند بنابراین اخذ مجوز برای برگزاری هر اجتماع و تجمع ضروری است اما فرایند اخذ مجوز باید تسهیل شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: سخت‌گیری برای ارایه مجوز مشکلات را افزایش می‌دهد اما اجرای آزمایشی و رفع موانع به افزایش نظم عمومی و امنیت جامعه کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ شهیندخت مولاوردی درباره محدودشدن صدور مجوز تجمعات به احزاب و اصناف، گفت: مصوبه دولت مربوط به تعیین محل برای برگزاری تجمعات بود و اصلا اشاره ای ندارد که صرفا احزاب و تشکل های صنفی می توانند تجمع کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet