هدر موبایل
1397/04/02 14:52:46
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینعلی امیری:

زمان مچ‌گیری نیست، وقت وحدت است

معاون امور مجلس رئیس جمهوری می گوید:امروز با توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز عید سعید فطر، واقعاً وقت مچ گیری، تقبیح و سرزنش نیست. ضمن اینکه بارها اعلام کردیم اگر نمایندگان محترم مجلس در هر سطحی از دولت سؤال و ابهامی دارند، آماده هستیم توضیح و پاسخ دهیم.
زمان مچ‌گیری نیست، وقت وحدت است معاون امور مجلس رئیس جمهوری می گوید:امروز با توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز عید سعید فطر، واقعاً وقت مچ گیری، تقبیح و سرزنش نیست. ضمن اینکه بارها اعلام کردیم اگر نمایندگان محترم مجلس در هر سطحی از دولت سؤال و ابهامی دارند، آماده هستیم توضیح و پاسخ دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201708100493280179.jpg زمان,مچ‌گیری,نیست،,وقت,وحدت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایران؛ محتویات کتاب جدیدی که علیه حسن روحانی در فضای مجازی منتشر شده، آنقدر بی پایه و اساس هست که به تعبیر عباس سلیمی نمین از چهره‌های اصولگرا از کنار آن باید گذشت، اما اگر  روند مخالف‌خوانی‌ها و طرح و برنامه‌های مختلف علیه دولت یازدهم و دوازدهم را کنار هم قرار دهیم، چه بسا به گمانه‌هایی مشکوکی می‌رسیم که می‌طلبد جدی‌تر به آن نگاه کرد. تلاش‌های بی وقفه برای ناکارآمد جلوه دادن دولت، زمزمه‌های تشکیل دولت نظامی، شبیه‌سازی‌ها با ابوالحسن بنی صدر اولین رئیس جمهور جمهوری اسلامی که فرجامش عزل توسط مجلس بود، حمله خودسرانه به رئیس جمهوری و برخی دیگر از اعضای دولت در حاشیه راهپیمایی روز قدس، خائن خواندن وزیر امور خارجه کشور و... نمونه‌هایی است که در چند سال گذشته به صورت آشکار بروز و ظهور داشته است. حالا اما کتاب «حسن روحانی در یک نگاه» که ظاهراً اجازه چاپ نگرفته و به صورت «پی دی اف» در فضای مجازی منتشر شده است، حکایتگر زوایای پنهان و البته امنیتی یک پروژه دیگر علیه رئیس جمهوری مستقر است. کتابی که اتفاقاً از سوی جدی‌ترین مخالفان دولت همچون حمید رسایی بازنشر هم داده می‌شود و یادآور کتاب جنجالی «شنود اشباح» به قلم رضا گلپور علیه سید محمد خاتمی و دولت اوست.  کامران غضنفری نویسنده این کتاب، اگر چه برای افکار عمومی چهره شناخته شده‌ای نیست، اما برای جریان‌های تندرو اصولگرا آدم ناشناخته‌ای نیست. او سابقه همکاری با نشریه 9 دی را در کارنامه خود دارد و نویسنده کتاب «رازهای قطعنامه» است؛ کتابی که تلاش می‌کند شکست‌های جنگی ایران در سال 67، ورود امریکا به جنگ و در نهایت پذیرش قطعنامه از سوی امام(ره) را ناشی از توطئه کسانی بداند که در همان زمان، جزو سران کشور و مورد وثوق امام(ره) بودند. غضنفری که رسانه‌های اصولگرا بارها درباره این کتاب و ادعاهای عجیب و غریبش با او گفت‌وگو و مطالبش را بازنشر کردند، در کتاب «حسن روحانی در یک نگاه» ادعاهای عجیبی را درباره رئیس جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌کند که احتمال همکاری با ساواک، مجتهد نبودن و در نهایت زمینه سازی برای براندازی جمهوری اسلامی به نیابت از امریکا را شامل می‌شود. او همچنین از نمایندگان مجلس خواسته است که طرح عدم کفایت رئیس جمهوری را پیگیری کنند.  نکته قابل تأمل اینکه با وجود انتشار این اتهامات درشت، خبری از برخورد احتمالی با وی منتشر نشده است. اگر چه معاونت حقوقی رئیس جمهوری هم واکنشی به این کتاب نداشته، اما جای مدعی‌العموم هم در این ماجرا هنوز خالی است. سال 81 وقتی کتاب «شنود اشباح» منتشر شد، برخی جریان‌های همسو با نویسنده از تخریب رقیب خرسند بودند، اما چند سال بعد وقتی گفته شد نویسنده به اتهامات امنیتی بازداشت شده است، مدیر مسئول روزنامه کیهان هم از وی تبری جست و به فارس گفت که «گلپور بعد از انتشار «شنود اشباح»، عازم  لبنان بوده و در همین سفر نسبت به ارتباط احتمالی وی با موساد تردید پیدا شده است.» حالا به نظر می‌رسد غضنفری هم در کتاب جدید خود در بیان اتهامات بی پایه و اساس در همان مسیر نویسنده شنود اشباح گام برداشته است.

 روزنامه ایران با حسینعلی امیری معاون امور مجلس رئیس جمهوری در باره انتشار کتاب علیه روحانی مصاحبه کرده است.

معاون امور مجلس رئیس جمهوری:زمان مچ‌گیری نیست

ارزیابی شما از فشارها به دولت چیست؟

واقعیت این است که اکنون ما در یک نبرد سیاسی-اقتصادی با رژیم صهیونیستی و دولت امریکا قرار داریم. اینها عزم خود را جزم کردند تا شرایط ما را سخت‌تر و حلقه مشکلات را تنگ‌تر کنند. در این شرایط اگر همه ما کنار یکدیگر بوده و وحدت و انسجام داشته باشیم، از این شرایط هم عبور خواهیم کرد. تجربه 40 سال گذشته ما مؤید همین نکته است اما هرگاه نقار، شکاف و اختلاف در کشور بود، بویژه در بخش‌های حاکمیتی، قوای سه گانه و سایر بخش‌های نظام، دشمن از آن سوءاستفاده کرده و مشکلات را زیادتر کرده است.

امروز با توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز عید سعید فطر، واقعاً وقت مچ گیری، تقبیح و سرزنش نیست. ضمن اینکه بارها اعلام کردیم اگر نمایندگان محترم مجلس در هر سطحی از دولت سؤال و ابهامی دارند، آماده هستیم توضیح و پاسخ دهیم. زیرا دولت واقعاً دنبال کار و تلاش برای عبور از وضعیت فعلی است، البته بخش‌هایی هم در اختیار دولت نیست. بنابراین شرایط اقتضا می‌کند همه به‌ هم کمک کنیم تا از مشکلاتی که امریکا و رژیم صهیونیستی درصدد هستند برای ما ایجاد کنند، عبور کنیم.


غیر از هشدارهای علنی رهبری، آیا در پشت صحنه هم انذار جدی داده شده است؟
من از بخش پنهان خبر ندارم.
موضوع تخریب ها در دولت هم بحث شده؟
معمولاً در دولت براساس دستور کارها بحث می‌شود. بخشی هم طرح و بحث درباره اخبار است که اعضای دولت مطرح می‌کنند. چیزی که به‌طور مستمر مورد تأکید رئیس جمهوری است و در روزهایی که رئیس جمهوری تشریف ندارند، مورد تأکید دکتر جهانگیری، این است که اعضای دولت باید به‌فکر کار و حل مشکلات مردم باشند و به حواشی توجه نکنند. آنچه که در صحبت‌های رئیس جمهوری در هر جلسه‌ای پررنگ دیده می‌شود، تأکید بر وحدت، انسجام و همدلی و همگرایی دولت و بخش‌های دیگر نظام جمهوری اسلامی است./

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet