هدر موبایل
1397/04/02 15:41:06
سرویس سیاسی
آزادی خواه:

مقر فرماندهی نظارت بر همه انتخابات باید واحد باشد/ شورای نگهبان نظارت بر انتخابات شوراها را برعهده گیرد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: شورای نگهبان با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد باید نظارت بر انتخابات شوراها را برعهده گیرد تا به صورت یک پارچه نظارت بر همه انتخابات انجام شود.
مقر فرماندهی نظارت بر همه انتخابات باید واحد باشد/ شورای نگهبان نظارت بر انتخابات شوراها را برعهده گیرد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: شورای نگهبان با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد باید نظارت بر انتخابات شوراها را برعهده گیرد تا به صورت یک پارچه نظارت بر همه انتخابات انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109861651513.jpg مقر,فرماندهی,نظارت,بر,همه,انتخابات,باید,واحد,باشد/,شورای,نگهبان,نظارت,بر,انتخابات,شوراها,را,برعهده,گیرد Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم اصلاح قوانین انتخاباتی، اظهار داشت: معقتدم تقسیم نظارت بر انتخابات‌های، اقدام اشتباهی بوده است.

عضو هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان همدان بیان کرد: نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و مجلس خبرگان برعهده شورای نگهبان است و نظارت بر انتخابات شوراها بر عهده مجلس شورای اسلامی است.

وی افزود: صدر و ذیل فرآیند نظارت بر همه انتخابات‌ها یکی است و باید حدود و ثغور آن نیز یکی شود زیرا اهداف آن هم واحد است.

آزادی خواه ادامه داد: باید ساز و کاری تعیین شود تا فرآیند نظارت بر همه انتخابات اعم از شوراها، مجلس، ریاست جمهوری و خبرگان بر عهده یک مجموعه باشد، قاعدتا باید شورای نگهبان با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را برعهده گیرد تا به صورت یک پارچه نظارت بر همه انتخابات انجام شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای نگهبان در زمینه نظارت بر انتخابات شوراها کار کارشناسی و آموزشی انجام داده و متولی نظارت بر انتخابات‌ها است، گفت: با وجود نظارت مجلس بر انتخابات شوراها، تشتتی در نظارت بر انتخابات ایجاد شده که منجر به بروز تالی فاسدهای زیادی شده است.

وی افزود: در انتخابات شوراها با تضادهایی روبه رو بودیم که جوابی برای آن‍‌ها نداشتیم، اگر شورای نگهبان دخالت می‌کرد، عده‌ای می‌گفتند این موضوع بر عهده شورای نگهبان نیست و اگر هم دخالت نمی‌کرد، قانون مسکوت بود و بلا تکلیفی ایجاد می‌شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقر فرماندهی نظارت بر همه انتخابات باید واحد باشد، گفت: شورای نگهبان به علت خلاف قانون اساسی بودن، نظارت بر انتخابات شوراها را نمی‌پذیرد که باید این موضوع را بازنگری کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet