خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/04/02 16:03:25
سرویس سیاسی
محبی‌نیا تشریح کرد:

چشم‌انداز برجام منهای آمریکا چیست؟/آیا شکاف بین اروپا و آمریکا به بقاء برجام کمک می‌کند؟

عضو فراکسیون ولایی مجلس اعتقاد دارد برهم ریختن برجام هنر نیست اما امتیاز دادن در روند مذاکرات برجامی با قاره سبز نیز صحیح نیست.
چشم‌انداز برجام منهای آمریکا چیست؟/آیا شکاف بین اروپا و آمریکا به بقاء برجام کمک می‌کند؟ عضو فراکسیون ولایی مجلس اعتقاد دارد برهم ریختن برجام هنر نیست اما امتیاز دادن در روند مذاکرات برجامی با قاره سبز نیز صحیح نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105715651695.jpg چشم‌انداز,برجام,منهای,آمریکا,چیست؟/آیا,شکاف,بین,اروپا,,و,آمریکا,به,بقاء,برجام,کمک,می‌کند؟ Icana

جهانبخش محبی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به هشدار معاون وزیر امور خارجه کشورمان  مبنی بر اینکه اکنون برجام با از دست دادن نقطه تعادلی خود در آی سی یو است، گفت: برای به نتیجه رسیدن برجام، نیاز به بهره گیری از دیپلماسی حکمت آمیز جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید اذعان کرد که برهم ریختن برجام هنر نیست اما امتیاز دادن در روند مذاکرات برجامی با قاره سبز نیز صحیح نیست.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه آیا چشم انداز ادامه مذاکرات با اروپا روشن و مشخص است یا خیر، افزود: هم اکنون اروپایی ها با آمریکا زاویه دارند و باید با فنون دیپلماسی این شکاف را بیشتر کنیم تا از این طریق به امتیازات بیشتری دست یابیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اگر دستگاه دیپلماسی بتواند واقعیت های جمهوری اسلامی را به گفتمان تبدیل کند، حتما در حوزه های مختلف به نتایج خوبی خواهد رسید، تصریح کرد: متاسفانه این مهم در حالیست که در حوزه دیپلماسی خیلی فعال نیستیم و تصور می شود با سفرهای تشریفاتی و نگاه های بادکنکی منافع کشورمان را رقم بزنیم.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیاز به بازنگری و تحول در ارتباطات بین الملل وزارت خارجه کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: قدرت نرم و بازی های دیپلماتیک و رفتار حکیمانه ایران می تواند جا مجددی به برجام دهد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، معاون وزیر امور خارجه کشورمان با هشدار در مورد اینکه اکنون برجام با از دست دادن نقطه تعادلی خود در آی سی یو است، گفت که اگر اروپا و دیگر امضاکنندگان برجام می‌خواهند این توافق هسته‌ای را حفظ کنند باید فداکاری بیشتر کنند و خصوصا عدم حضور آمریکا و تحریم‌های دوباره این کشور علیه ایران را جبران کنند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet