حلول ماه ربیع الاول
1397/04/02 15:20:55
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابتکار مطرح کرد:

تخریب‌ها پشتوانه سیستماتیک دارد

معاون رئیس جمهوری گفت:دولت برای برنامه‌های اساسی مثلاً درباره ارز یا تجارت و روابط با دنیا، وقت زیادی صرف کرده و به‌همین دلیل دولت با آمادگی کامل در حال ورود به‌عرصه جدید است. متأسفانه عده‌ای که شرایط را درک نمی‌کنند و شناخت درستی از مسائل کشور ندارند، همچنان رفتار دیگری دارند.
تخریب‌ها پشتوانه سیستماتیک دارد معاون رئیس جمهوری گفت:دولت برای برنامه‌های اساسی مثلاً درباره ارز یا تجارت و روابط با دنیا، وقت زیادی صرف کرده و به‌همین دلیل دولت با آمادگی کامل در حال ورود به‌عرصه جدید است. متأسفانه عده‌ای که شرایط را درک نمی‌کنند و شناخت درستی از مسائل کشور ندارند، همچنان رفتار دیگری دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803104857201308.jpg تخریب‌ها,پشتوانه,سیستماتیک,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایران؛ محتویات کتاب جدیدی که علیه حسن روحانی در فضای مجازی منتشر شده، آنقدر بی پایه و اساس هست که به تعبیر عباس سلیمی نمین از چهره‌های اصولگرا از کنار آن باید گذشت، اما اگر  روند مخالف‌خوانی‌ها و طرح و برنامه‌های مختلف علیه دولت یازدهم و دوازدهم را کنار هم قرار دهیم، چه بسا به گمانه‌هایی مشکوکی می‌رسیم که می‌طلبد جدی‌تر به آن نگاه کرد. تلاش‌های بی وقفه برای ناکارآمد جلوه دادن دولت، زمزمه‌های تشکیل دولت نظامی، شبیه‌سازی‌ها با ابوالحسن بنی صدر اولین رئیس جمهور جمهوری اسلامی که فرجامش عزل توسط مجلس بود، حمله خودسرانه به رئیس جمهوری و برخی دیگر از اعضای دولت در حاشیه راهپیمایی روز قدس، خائن خواندن وزیر امور خارجه کشور و... نمونه‌هایی است که در چند سال گذشته به صورت آشکار بروز و ظهور داشته است. حالا اما کتاب «حسن روحانی در یک نگاه» که ظاهراً اجازه چاپ نگرفته و به صورت «پی دی اف» در فضای مجازی منتشر شده است، حکایتگر زوایای پنهان و البته امنیتی یک پروژه دیگر علیه رئیس جمهوری مستقر است. کتابی که اتفاقاً از سوی جدی‌ترین مخالفان دولت همچون حمید رسایی بازنشر هم داده می‌شود و یادآور کتاب جنجالی «شنود اشباح» به قلم رضا گلپور علیه سید محمد خاتمی و دولت اوست.  کامران غضنفری نویسنده این کتاب، اگر چه برای افکار عمومی چهره شناخته شده‌ای نیست، اما برای جریان‌های تندرو اصولگرا آدم ناشناخته‌ای نیست. او سابقه همکاری با نشریه 9 دی را در کارنامه خود دارد و نویسنده کتاب «رازهای قطعنامه» است؛ کتابی که تلاش می‌کند شکست‌های جنگی ایران در سال 67، ورود امریکا به جنگ و در نهایت پذیرش قطعنامه از سوی امام(ره) را ناشی از توطئه کسانی بداند که در همان زمان، جزو سران کشور و مورد وثوق امام(ره) بودند. غضنفری که رسانه‌های اصولگرا بارها درباره این کتاب و ادعاهای عجیب و غریبش با او گفت‌وگو و مطالبش را بازنشر کردند، در کتاب «حسن روحانی در یک نگاه» ادعاهای عجیبی را درباره رئیس جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌کند که احتمال همکاری با ساواک، مجتهد نبودن و در نهایت زمینه سازی برای براندازی جمهوری اسلامی به نیابت از امریکا را شامل می‌شود. او همچنین از نمایندگان مجلس خواسته است که طرح عدم کفایت رئیس جمهوری را پیگیری کنند.  نکته قابل تأمل اینکه با وجود انتشار این اتهامات درشت، خبری از برخورد احتمالی با وی منتشر نشده است. اگر چه معاونت حقوقی رئیس جمهوری هم واکنشی به این کتاب نداشته، اما جای مدعی‌العموم هم در این ماجرا هنوز خالی است. سال 81 وقتی کتاب «شنود اشباح» منتشر شد، برخی جریان‌های همسو با نویسنده از تخریب رقیب خرسند بودند، اما چند سال بعد وقتی گفته شد نویسنده به اتهامات امنیتی بازداشت شده است، مدیر مسئول روزنامه کیهان هم از وی تبری جست و به فارس گفت که گلپور بعد از انتشار «شنود اشباح»، عازم  لبنان بوده و در همین سفر نسبت به ارتباط احتمالی وی با موساد تردید پیدا شده است.» حالا به نظر می‌رسد غضنفری هم در کتاب جدید خود در بیان اتهامات بی پایه و اساس در همان مسیر نویسنده شنود اشباح گام برداشته است.

روزنامه ایران با  معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در باره انتشار کتاب علیه روحانی مصاحبه کرده است. 

با‌وجود تأکید رهبری بر وحدت، اما همچنان شاهد هستیم که فشارهای زیادی به دولت وارد می‌شود. ریشه این فشارها را چه می‌دانید؟
دولت برای برنامه‌های اساسی مثلاً درباره ارز یا تجارت و روابط با دنیا، وقت زیادی صرف کرده و به‌همین دلیل دولت با آمادگی کامل در حال ورود به‌عرصه جدید است. متأسفانه عده‌ای که شرایط را درک نمی‌کنند و شناخت درستی از مسائل کشور ندارند و شاید نسبت به آینده ایران دلسوزی هم ندارند، همچنان رفتار دیگری دارند. این تخریب‌ها هم در حدی نیست که در دولت مطرح شود. از ابتدای دولت یازدهم کسانی بوده‌اند که هرگز نپذیرفتند دولت مستقر و رئیس جمهوری با رأی مردم سر کار آمده اند که این روند در دولت دوازدهم اتفاق افتاد. اما این‌ها اقلیتی هستند که این کارها را می‌کنند. دولت از نقد و بیان مشکلات استقبال می‌کند، اما تخریب‌ها قابل پذیرش نیست.
فکر نمی‌کنید این تخریب‌ها به‌صورت سیستماتیک باشد؟
بله، به‌عنوان مثال برای من «دابسمش» درست می‌کنند. معلوم نیست با بودجه چه کسی این کار صورت می‌گیرد. خیلی دوست داریم بدانیم این کارها با بودجه کجاها تولید می‌شود و از کجا برای تولید خبر دروغ، اتهام زنی، درست کردن کلیپ و گزارش بودجه می‌گیرند، بالاخره از جاهایی بودجه می‌گیرند. درباره دیگر اعضای دولت یا خود آقای رئیس جمهوری هم این کارها می‌شود. بالاخره این اتفاقات هست و بسیار جای تأسف است که این مسائل با پشتوانه سیستماتیک اتفاق می‌افتد.
برای اقدام نسبت به پشتوانه سیستماتیک این تخریب‌ها چه توصیه‌ای دارید؟
دستگاه‌های مسئول باید در این زمینه ورود و رسیدگی کنند که اگر خلاف قانونی اتفاق می‌افتد که حتماً می‌افتد، شناسایی کنند زیرا چنین اقدامات و تخریب‌هایی حتماً نمی‌تواند از مجاری قانونی و رسمی اتفاق بیفتد و حتماً باید رسیدگی شود./

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet