هدر موبایل
1397/04/03 08:06:46
سرویس اجتماعی
ابراهیمی پاسخ داد:

تداوم فعالیت مافیای باغ‌خواری در سایه سکوت مدیریت شهری/پشت پرده صدور مجوز تغییر کاربری باغات چه کسانی هستند؟

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از شورای شهر درخواست کرد مافیای باغ خواری را به دستگاه قضا معرفی کند.
تداوم فعالیت مافیای باغ‌خواری در سایه سکوت مدیریت شهری/پشت پرده صدور مجوز تغییر کاربری باغات چه کسانی هستند؟ عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از شورای شهر درخواست کرد مافیای باغ خواری را به دستگاه قضا معرفی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102669668340.jpg تداوم,فعالیت,مافیای,باغ‌خواری,در,سایه,سکوت,مدیریت,شهری/پشت,پرده,صدور,مجوز,تغییر,کاربری,باغات,چه,کسانی,هستند؟ Icana

علی ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران مبنی بر نقش موثر مافیای باغ خواری و فساد سیستماتیک در نابودی باغات تهران، گفت: از این مقام مسئول طرح چنین اظهاراتی بعید است زیرا شهرداری و شورای شهر متولی و ناظر بر حفظ باغات هستند و  با طرح چنین اظهاراتی به نوعی عملکرد خود را زیر سوال می برند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تخریب باغات به عنوان ریه های تنفسی پایتخت در حال تداوم است و باید جدی گرفته شود، تصریح کرد: براساس قانون، حفظ ،توسعه و گسترش فضای سبز، درختان و باغات  شهر بر عهده شهرداری تهران است و شورای شهر نیز وظیفه نظارت را بر عهده دارد اما متاسفانه در این رابطه مسئولان شهری تنها به مصاحبه و شعار اکتفا می کنند این در حالی است که شهرداری با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست باید هر چه سریع تر به این موضوع ورود و یک بار برای همیشه از قطع درختان و تخریب باغات پایتخت جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه شورای شهر باید مافیای باغ خواری را به دستگاه قضا معرفی کند، گفت: با مصاحبه و نقد معضل تخریب باغات تهران مرتفع نمی شود؛ باید مشخص شود مجوز تغییر کاربری باغات از طرف چه افراد و نهادی صادر می شود در این رابطه شهرداری و شورای شهر باید شفاف سازی کنند.

نماینده مردم شازند در مجلس دهم، با بیان اینکه مقررات و قوانین لازم برای برخورد با عاملان تخریب باغات وجود دارد اما متاسفانه اجرایی نمی شوند، تصریح کرد: متاسفانه عزم و اراده ای برای علمیاتی کردن و اجرای این قوانین وجود ندارد؛ بهتر است مسئولان شهری جای مصاحبه کردن و صحبت در مورد مافیای باغ خواری با تشکیل جلساتی این موضوع را میان خود حل و فصل کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید با تشدید نظارت ها بر تغییرکاربری ها حفاظت از باغات در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: توسعه فضای سبز و باغات در تهران نقش عمده ای در کاهش آلایندگی هوا دارد بنابراین نیاز است با اتخاذ تمهیدات لازم صیانت و حفاظت از باغات مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet