خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/04/02 16:16:05
سرویس سیاسی
کرد:

بنابر نظر دولت به ازای هر 150هزار نفر باید یک نماینده در مجلس حضور داشته باشد/ 4 نماینده به تعداد فعلی نمایندگان سیستان و بلوچستان باید اضافه شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بنا بر لایحه‌ای که وزارت کشور تهیه کرده، به طور میانگین به ازای هر ۱۵۰ هزار نفر جمعیت، باید یک نماینده در مجلس شورای اسلامی حضور داشته باشد.
بنابر نظر دولت به ازای هر 150هزار نفر باید یک نماینده در مجلس حضور داشته باشد/ 4 نماینده به تعداد فعلی نمایندگان سیستان و بلوچستان باید اضافه شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بنا بر لایحه‌ای که وزارت کشور تهیه کرده، به طور میانگین به ازای هر 150 هزار نفر جمعیت، باید یک نماینده در مجلس شورای اسلامی حضور داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100598941997.jpg بنابر,نظر,دولت,به,ازای,هر,150هزار,نفر,باید,یک,نماینده,در,مجلس,حضور,داشته,باشد/,4,نماینده,به,تعداد,فعلی,نمایندگان,سیستان,و,بلوچستان,باید,اضافه,شود Icana

علی کرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مصوبه کمیسیون شوراها در خصوص افزایش 40 نماینده به تعداد نمایندگان مجلس، اظهار داشت: استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، کرمان و استان‌های مرزی غرب کشور نیاز به افزایش تعداد نمایندگان در مجلس شورای اسلامی دارند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنا بر لایحه‌ای که وزارت کشور تهیه کرده، به طور میانگین به ازای هر 150 هزار نفر جمعیت، باید یک نماینده در مجلس شورای اسلامی حضور داشته باشد، بیان کرد: وقتی که تعداد جمعیت بیشتر می‌شود به ازای هر 500 هزار نفر باید 2 نماینده در مجلس حضور داشته باشد.

وی افزود: صرفا جمعیت ملاک افزایش تعداد نمایندگان نیست و موضوعاتی مانند مساحت جغرافیایی نیز باید توجه قرار گیرد، در استان سیستان و بلوچستان در زمینه تعداد نمایندگان مشکلات فراوانی وجود دارد.

کرد ادامه داد: دولت باید لایحه ای را تهیه و به مجلس ارائه کند تا برای انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی که اسفند سال 98 برگزار می شود، ملاحظات مرزی، فواصل، مناطق محروم و دسترسی مردم و نمایندگان لحاظ شود، زیرا با استمرار وضعیت فعلی هیچ زیرساختی برای استان‌های پهناور، محروم، غیربرخوردار و مرزی ایجاد نخواهد شد، مگر اینکه دولت در لایحه خود بسیار با دقت و کارشناسانه، رفاه مردم و حفظ مرزها را مورد توجه قرار دهد.

وی تاکید کرد: برای اداره کشور باید بار مالی را نیز متحمل شویم و با این توجیه نباید در انجام وظایف کوتاهی کنیم.

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: من نماینده 300 هزار نفر از مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس هستم که 70 هزار کیلومتر مربع، 263 کیلومتر مرز مشترک با کشور پاکستان، 2 هزار و 500 روستا و 6 شهر و 8 بخش زیر مجموعه آن است و لازم است که یک نماینده دیگر به حوزه انتخابیه خاش و میرجاوه اضافه شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید یک نماینده به زاهدان اضافه شود تا در دور بعدی 3 نماینده در مجلس داشته باشد زیرا زاهدان جمعیتی یک میلیونی دارد، گفت: همچنین باید یک نماینده به تعداد نمایندگان شهرستان سرباز و یک نماینده به حوزه انتخابیه نیک شهر، قصر قند و فنوج اضافه شود، به این ترتیب حداقل باید 4 نماینده به تعداد فعلی نمایندگان استان سیستان و بلوچستان اضافه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet