هدر موبایل
1397/04/02 18:43:00
سرویس فرهنگی
طباطبایی نژاد:

ناهماهنگی بین گمرک و بانک مرکزی بحران بازار کاغذ را تشدید کرد

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس در رابطه با بحران کاغذ و تلاطم بازار کتاب و نشر، گفت: ناهماهنگی بین گمرک و بانک مرکزی بحران بازار کاغذ را دامن زد.
ناهماهنگی بین گمرک و بانک مرکزی بحران بازار کاغذ را تشدید کرد عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس در رابطه با بحران کاغذ و تلاطم بازار کتاب و نشر، گفت: ناهماهنگی بین گمرک و بانک مرکزی بحران بازار کاغذ را دامن زد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701108658112830.jpg ناهماهنگی,بین,گمرک,و,بانک,مرکزی,بحران,بازار,کاغذ,را,تشدید,کرد Icana

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در رابطه با بحران کاغذ و تلاطم بازار کتاب و نشر، گفت: به علت عدم به‌روزرسانی سامانه‌ موجود در این حوزه و اختلاف قیمت ارز، محموله‌های حاوی کاغذ از گمرک‌ها ترخیص نشدند و به همین دلیل واردکنندگان ناچارند هزینه‌های مدت نگهداری محموله‌های کاغذ در انبارها را پرداخت کنند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: ناهماهنگی‌هایی که به دلیل بی‌تدبیری بانک مرکزی به وجود آمد بحران بازار کاغذ را دامن زد؛ واردکنندگان علاوه بر هزینه خرید کاغذ باید قیت افزوده که در اثر انبار شدن محموله‌ها ایجاد شده نیز بپردازد.

وی بیان کرد: این هزینه‌های اضافی را واردکنندگان پرداخت نمی‌کنند بلکه آن را با افزایش قیمت کاغذ و در نتیجه گران شدن کتاب جبران می‌کنند ناهماهنگی بین گمرک و بانک مرکزی مشکلات این حوزه را افزایش داده است این مسائل براساس کم‌کاری‌های مدیران ایجاد می‌شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اگرچه محموله‌ها از گمرک ترخیص شده است اما باید هزینه نگه‌داری آنها در انبار داده شود، خاطرنشان کرد: اگر اختلافات ارزی و هزینه‌های جانبی پرداخت شود و محموله‌های کاغذ وارد بازار شوند قیمت کاغذ کاهش می‌یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet