هدر موبایل
1397/04/04 07:02:00
سرویس اقتصادی
ملکی:

ممنوعیت واردات خودرو مقابله به مثل ایران در برابر تصمیمات اروپا / دلیلی ندارد تا 5 درصد از بازار خودرو در اختیار وارداتی‌ها قرار بگیرد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: ممنوعیت واردات خودرو در راستای مقابله به مثل با اروپا است، نباید بازار را برای واردات خودروهای آماده در اختیار شرکت‌های خارجی قرار دهیم.
ممنوعیت واردات خودرو مقابله به مثل ایران در برابر تصمیمات اروپا / دلیلی ندارد تا 5 درصد از بازار خودرو در اختیار وارداتی‌ها قرار بگیرد سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: ممنوعیت واردات خودرو در راستای مقابله به مثل با اروپا است، نباید بازار را برای واردات خودروهای آماده در اختیار شرکت‌های خارجی قرار دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101487268976.jpg ممنوعیت,واردات,خودرو,مقابله,به,مثل,ایران,در,برابر,تصمیمات,اروپا,/,دلیلی,ندارد,تا,5,درصد,از,بازار,خودرو,در,اختیار,وارداتی‌ها,قرار,بگیرد Icana

ولی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تصمیم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و اجرای آن توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: این یک اقدام با توجه به اتفاقات صورت گرفته و تحریم کامل صنعت خودرو کشور جدید نیست هرچند که واردات خودرو کامل برای تصاحب بازار ایران ممنوع نشد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل افزایش تعرفه‌های واردات و مسائل ارزی قیمت خودروهای وارداتی به شدت افزایش پیدا کرد، گفت: افزایش نرخ ارز خود را در محصولاتی که درصد وابستگی بالاتری به واردات دارند، نشان داد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این اقدام ایران در راستای مقابله به مثل با اروپا است، ادامه داد: نباید بازار را برای واردات خودروهای آماده در اختیار شرکت‌های خارجی قرار دهیم،کشورهای اروپایی از واردات خودرو به صورت قطعات منفصله برای جلوگیری از رونق خودروسازی‌ها و مونتاژ کاری ممانعت می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود دلیلی وجود ندارد تا 5 درصد از بازار خودرو کشور را در اختیار خودروهای وارداتی قرار دهیم تا آنها بازار خود را توسعه دهند، تصریح کرد: تصمیم ایران به منظور جلوگیری از واردات خودرو کامل از نظر سیاسی و مقابله به مثل رفتار مناسبی است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: قطعا این تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ممنوعیت واردات خودروهای آماده بعد از بررسی دقیق یکی از مباحث مورد بررسی در کمیسیون صنایع و معادن است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet