هدر موبایل
1397/04/02 17:12:34
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عارف:

اغلب جوانان به رشته‌های دانشگاهی پردرآمد گرایش دارند/ضرورت ارتقای منزلت رشته‌های علوم پایه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی

رئیس کمیسیون آموزش گفت: نگاه اغلب جوانان به رشته‌های دانشگاهی پردرآمد است و گرایش آنان به رشته‌های علوم پایه کاهش یافته است.
اغلب جوانان به رشته‌های دانشگاهی پردرآمد گرایش دارند/ضرورت ارتقای منزلت رشته‌های علوم پایه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی رئیس کمیسیون آموزش گفت: نگاه اغلب جوانان به رشته‌های دانشگاهی پردرآمد است و گرایش آنان به رشته‌های علوم پایه کاهش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711101994769860.jpg اغلب,جوانان,به,رشته‌های,دانشگاهی,پردرآمد,گرایش,دارند/ضرورت,ارتقای,منزلت,رشته‌های,علوم,پایه,توسط,شورای,عالی,انقلاب,فرهنگی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید و پژوهشگران دانشگاه‌ها مبنی بر خطر گرایش به رشته‌های پردرآمد و عدم توازن میان رشته‌های دانشگاهی، اظهار کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر توجه کمی به رشته‌های علوم پایه شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از سوی دیگر ارزیابی نتایج کنکور مؤید آن بود که هر ساله متوسط نمره ریاضی دانش‌آموزان افت داشته است و بر این اساس چند سال پیش ستادی را در فرهنگستان علوم برای ارتقای دانش ریاضی راه‌اندازی کردیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات تصریح کرد: متأسفانه این روز‌ها نگاه اغلب جوانان به رشته‌های دانشگاهی پردرآمد است و گرایش آنان به رشته‌های علوم پایه روند نزولی شدیدی داشته است.

عارف تصریح کرد: با عنایاتی که همواره مقام معظم رهبری به علوم پایه داشته‌اند، امیدوارم که مسئولان توجه جدی به ارتقای علوم پایه چون ریاضی، فیزیک و شیمی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی در این باره مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی است که منزلت این رشته‌ها را بالا ببرد، اظهار کرد: همچنین در دولت و کمیسیون آموزش هم باید مکانیزم‌هایی برای افزایش انگیزه دانش‌آموزان به ادامه تحصیل در رشته‌های علوم پایه در نظر گرفته شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات خاطر نشان کرد: با توجه به این فرمایش رهبر معظم انقلاب، این موضوع جزء سیاست‌های کلی نظام است و باید مورد توجه همه دست‌اندرکاران و برنامه‌ریزان به خصوص شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet