هدر موبایل
1397/04/03 10:46:14
سرویس استان ها
اکبری تاکیدکرد:

توقف در تاخیر پرداخت بهای گندمکاران استان فارس با ورود کارخانه داران به بازار خرید/ جلوگیری از هدررفت گندم با نوسازی تجهیزات کشاورزی

نماینده مردم شیراز درمجلس با بیان اینکه سرعت بخشیدن برای خریدگندم با ورود کارخانه داران و سیلوداران به بازار خرید عملیاتی می شود،گفت:طلای زرد با دستگاه های فرسوده در صنعت کشاورزی هدر می رود.
توقف در تاخیر پرداخت بهای گندمکاران استان فارس با ورود کارخانه داران به بازار خرید/ جلوگیری از هدررفت گندم با نوسازی تجهیزات کشاورزی نماینده مردم شیراز درمجلس با بیان اینکه سرعت بخشیدن برای خریدگندم با ورود کارخانه داران و سیلوداران به بازار خرید عملیاتی می شود،گفت:طلای زرد با دستگاه های فرسوده در صنعت کشاورزی هدر می رود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109791653479.jpg توقف,در,تاخیر,پرداخت,بهای,گندمکاران,استان,فارس,با,ورود,کارخانه,داران,به,بازار,خرید/,جلوگیری,از,هدررفت,گندم,با,نوسازی,,تجهیزات,کشاورزی Icana

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت درباره  بازار فروش گندم در استان فارس،گفت:ما هرساله در تولید گندم به موفقیت های  چشمگیری نایل شدیم؛اما خشکسالی و کم بارشی در فارس موجب شده است که تولید گندم در استان فارس شرایط سال های گذشته را نداشته باشد و این درحالی است که تولید گندم یکی از محصولات  استراتژیک بسیار مهم در  تولید محصولات کشاورزی تلقی می‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:تمام سازوکارهای خرید طلای زرد برای گندم توسط دولت دیده شده است و بخشی نیز قرار است از طریق  بورس خریداری شود؛بنابراین تیم‌های خرید پس از دروکردن گندم برای خرید حضور پیدا می کنند؛اما متاسفانه  بهای  پرداخت گندم به کشاورزان با تاخیر روبرو می‌شود.

اکبری افزود:یکی از راهکارهای اساسی برای سرعت بخشیدن برای زمان خرید محصول از گندمکاران تقویت بخش خصوصی است؛زیرا این بخش مولد با توجه به اینکه کارخانه آرد و سیلوهای خصوصی  دارند،می‌توانند حداقل به میزان 5الی 6 میلیون تن گندم را خریداری  کنند؛بنابراین  باید  سازوکار ورود بخش  خصوصی مهیا شود.

وی ادامه  داد:یکی از  عواملی که باید در خودکفایی گندم  مدنظر  قرار بگیرد،نوسازی  تجهیزات کشاورزی در  بحث تولید و درو گندم  است و این در حالی است  بخشی از محصول گندم  برای تجهیزات فرسوده درصنعت کشاورزی از  بین می‌رود.

عضوکمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه سرعت بخشیدن برای خرید گندم با ورود کارخانه داران و سیلوداران به بازارخرید عملیاتی می شود،یادآورشد:هدررفت طلای  زرد با دستگاه های فرسوده در صنعت کشاورزی ایجاد می شود./

پایان پیام

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet