هدر موبایل
1397/04/02 17:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رضایی کوچی:

تفکیک وزارت راه و شهرسازی در مراحل اداری باقی مانده است

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: تفکیک وزارت راه و شهرسازی در مراحل اداری باقی مانده و همچنان پیگیر تفکیک این دو وزارتخانه هستیم.
تفکیک وزارت راه و شهرسازی در مراحل اداری باقی مانده است رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: تفکیک وزارت راه و شهرسازی در مراحل اداری باقی مانده و همچنان پیگیر تفکیک این دو وزارتخانه هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201804103772576991.jpg تفکیک,وزارت,راه,و,شهرسازی,در,مراحل,اداری,باقی,مانده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه کمیسیون عمران تفکیک وزارت راه و شهرسازی را باید هر چه سریع‌تر انجام دهد، اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی از ادغام  وزارت حمل ونقل و مسکن وشهرسازی  تشکیل شده، بنابراین وظایف این وزارتخانه بسیار سنگین شده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس تصریح کرد:  با ادغام این وزارتخانه، حوزه مسکن و شهرسازی  تحت الشعاع مجموعه حمل و نقل قرار گرفته است، بنابراین به آن کمتر توجه می‌شود.

رضایی کوچی ادامه داد: تفکیک دو وزارتخانه باعث مدیریت بهتر در این مجموعه می‌شود و می‌توانیم در وزارتخانه جدید مسکن و شهرسازی قسمتی از حوزه شهرداری که در زیرمجموعه وزارت کشور است را به این بخش منتقل کنیم.

وی بیان کرد: وظایف شهرداری‌ها مربوط به عمران و شهرسازی است، در حالیکه وزارت کشور یک حوزه امنیتی و اجتماعی است که هیچ ارتباطی به این بخش ندارد، بنابراین باید شهرداری‌ها از وزارت کشور جدا و به مسکن و شهرسازی انتقال یابد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: انتقال شهرداری‌ها به وزارت مسکن و تفکیک دو وزارتخانه از جمله مصوباتی بود که در هیئت رئیسه مطرح شده اما متاسفانه در این بخش بسیار کند پیش می‌رود.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، رضایی در پایان گفت: رئیس مجلس و رئیس جمهور و اعضای کمیسیون تخصصی با تفکیک وزارت راه و شهرسازی موافق هستند اما هم اکنون در مراحل اداری این مصوبه باقی مانده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet