شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1397/04/03 13:13:55
سرویس فرهنگی
قمی:

حقوق معلمان پایین است/ دولت قصد اجرای قانون همسازی حقوق را ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش را بسیار ناچیز دانست و عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی را خلاف قانون برشمرد.
حقوق معلمان پایین است/ دولت قصد اجرای قانون همسازی حقوق را ندارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش را بسیار ناچیز دانست و عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی را خلاف قانون برشمرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108032635180.jpg حقوق,معلمان,پایین,است/,دولت,قصد,اجرای,قانون,همسازی,حقوق,را,ندارد Icana

محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از پایین بودن حقوق فرهنگیان در قیاس با سایر نهادهای و دستگا‌ه‌‌ها، عنوان کرد: متأسفانه با وجود این تفاوت فاحش در حقوق و مزایای معلمان با سایر نهادها قانون همسازی حقوق بازنشستگان کشوری که در برنامه ششم نیز لحاظ شده هنوز اجرایی نشده است.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بالا بودن هزینه‌های زندگی و افزایش تورم طی سال و ماه‌های اخیر، اضافه کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه با توجه به همین مسائل مجلس مصوب کرد که دریافتی بازنشستگان آموزش و پرورش 90 درصد فرد شاغل باشد که البته این بند مهم از قانون هنوز اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه بهانه دولت برای اجرا نکردن قانون اجازه اجرای آن تا سال پایانی برنامه ششم است، افزود: معلم بازنشسته آموزش و  پرورش در این شرایط اقتصادی امروز دیگر نمی‌تواند با حدود یک میلیون تومان زندگی خود را اداره کند لذا ضرورت دارد همسان سازی حقوق بازنشستگان هرچه سریع‌تر در دستور کار دولت قرار گیرد.

قمی تأکید کرد: وزارت آموزش و پرورش باید با مطالبه از سازمان برنامه و بودجه  و صندوق بازنشستگی کشوری این مطالبه به حق بازنشستگان آموزش و پرورش را هرچه سریع‌تر اجرا و باعث افزایش حقوق آن‌ها شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همسان سازی حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش را تعقیب و پیگیری خواهد کرد و اجازه پایمال شدن حق فرهنگیان را نخواهد داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet