هدر موبایل
1397/04/04 10:14:00
سرویس فرهنگی
عباسی مطرح کرد:

استفاده از ابزارهای نظارتی برای همسان‌‎سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته/ آموزش و پرورش شانه خالی نکند

عضو هیات رئیسه مجلس از به جریان افتادن ابزارهای نظارتی برای همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته خبر داد.
استفاده از ابزارهای نظارتی برای همسان‌‎سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته/ آموزش و پرورش شانه خالی نکند عضو هیات رئیسه مجلس از به جریان افتادن ابزارهای نظارتی برای همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201706100290426554.jpg استفاده,از,ابزارهای,نظارتی,برای,همسان‌‎سازی,حقوق,فرهنگیان,بازنشسته/,آموزش,و,پرورش,شانه,خالی,نکند Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین مسائلی که در این قانون لحاظ شده است، همسان سازی حقوق بازنشستگان به ویژه بازنشستگان فرهنگی است که تفاوت فاحش میان شاغلان و بازنشستگان از بین برود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون برنامه ششم این مطلب مهم گنجانده شده است، افزود: دولت موظف است بر همین اساس تمام آنچه را که در قانون دیده شده است، برای تمامی مشمولان قانون اجرا کند نه اینکه بخشی را مستثنی قرار دهد.

وزارتخانه نباید به بهانه اینکه پرداختی استخدام‌‎های کشوری در دوران بازنشستگی با صندوق بازنشستگی کشوری است از خود سلب مسئولیت کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در بسیاری از دستگاه‌ها همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرایی می‌شود و بازنشستگان بر اساس قانون برنامه ششم توسعه 90 درصد افراد شاغل حقوق دریافت می‌کنند ولی این اتفاق در آموزش و پرورش رخ نمی‌دهد.

عباسی در پاسخ به این سئوال که مسئول اجرای قانون همسان‌ سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته چه دستگاهی است چرا که وزارت آموزش و پرورش سازمان برنامه و صندوق بازنشستگی کشوری را مسئول اجرای قانون مذکور می‌داند، گفت: در درجه نخست مسئولیت این موضوع با وزارت آموزش و پرورش است و این وزارتخانه نباید به بهانه اینکه پرداختی استخدام‌‎های کشوری در دوران بازنشستگی با صندوق بازنشستگی کشوری است از خود سلب مسئولیت کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در صورت عدم همکاری سایر دستگاه‌ها با وزارت آموزش و پرورش در عدم پرداخت مطالبات بازنشستگان، این وزارتخانه باید اعلام کند که در این خصوص سازمان‌‎های دولتی از قبیل برنامه بودجه و صندوق بازنشستگی کشوری همکاری لازم را ندارند که البته بعید به نظر می‌رسد سازمان برنامه و بودجه میان بازنشستگان آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌ها تفاوتی قائل شود.

وی ادامه داد: تا زمانی که فرد بازنشسته در قید حیات باشد مسئولیت فرد با وزارت آموزش و پروش است و باید رصد حقوق و مزایای بازنشستگان از طریق آموزش و پروش تعقیب شود؛ لذا تنها پرداخت از سوی صندوق بازنشستگی کشوری صورت می‌گیرد و نباید توپ را به زمین یکدیگر انداخت.

عضو هیات رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه در این زمنیه قطعا از ابزارهای نظارتی مجلس برای پرداخت مطالبات بازنشستگان استفاده خواهد شد، اضافه کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش کاری کوچک در برابر زحمات معلمان است که تا زمان تحقق آن پیگیری خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet