هدر موبایل
1397/04/02 18:38:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خادمی:

پتروشیمی هایی که از خوراک گاز استفاده می‌کنند سودده تر هستند

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: شرکت‌های پتروشیمی در کشور به نوعی خام‌فروشی می‌کنند زیرا ارزش افزوده تولید آن‌ها پایین است.
پتروشیمی هایی که از خوراک گاز استفاده می‌کنند سودده تر هستند نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: شرکت‌های پتروشیمی در کشور به نوعی خام‌فروشی می‌کنند زیرا ارزش افزوده تولید آن‌ها پایین است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109219726947.jpg پتروشیمی,هایی,که,از,خوراک,گاز,استفاده,می‌کنند,سودده,تر,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ هدایت الله خادمی اظهار کرد: شرکت‌های پتروشیمی مواد خام مورد نیاز خود را با قیمت مناسبی دریافت می‌کنند و تولیدات خود را نیز به فروش می‌رسانند و با توجه به ایجاد اشتغال مناسبی که در کشور داشته‌اند، جزو شرکت‌های موفق و سودده در کشور به شمار می‌آیند.

وی افزود: در دوره‌ای این شرکت‌ها، ارزی که در ازای فروش محصولات خود بدست می‌آوردند را به طور کامل وارد کشور می‌کردند اما در دوره‌ای، ارز خود را به بانک مرکزی تحویل نمی‌دادند یا به وسیله آن ارز، کالا یا مواد مورد نیاز شرکت‌های خود را تهیه می‌کردند.

نائب رییس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در حال حاضر به جز نرخ خوراکی که توسط دولت به شرکت‌های پتروشیمی داده می‌شود و قیمت آن نیز مشخص است، سایر موارد خیلی شفاف نیست و اطلاعات کاملی در اختیار ما قرار داده نمی‌شود.

خادمی ادامه داد: پتروشیمی‌هایی که از خوراک گاز استفاده می‌کنند، سودده‌تر هستند اما واحدهای پتروشیمی که از سوخت مایع استفاده می‌کنند، وضعیت مرزی دارند و در این زمینه یا باید به آن‌ها کمک کرد یا آن واحدها خود را ارتقا دهند.

وی گفت: شرکت‌های پتروشیمی در کشور باید تلاش کنند تا محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر تولید کنند. شرکت‌های پتروشیمی در کشور به نوعی خام فروشی می‌کنند زیرا ارزش افزوده تولید آن‌ها پایین است. تولیدات شرکت‌های پتروشیمی در کشور حدود هر تن ۴۰۰ دلار به فروش می‌رسد اما شرکت‌های پتروشیمی دنیا محصولاتی را تولید می‌کنند که هر تن آن حدود ۲۰۰۰ دلار به فروش می‌رسد.

به گزارش ایسنا؛ نائب رییس کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: شرکت‌های پتروشیمی در کشور باید تصور کنند که خوراک خود را از خارج از کشور تهیه می‌کنند. در این زمینه باید تلاش شود تا تولیدات آن‌ها مزیت اقتصادی داشته باشد و به صورت رقابتی به تولید بپردازند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet