هدر موبایل
1397/04/02 20:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
برای فرار از انزوای بین المللی؛

پمپئو بازهم از طرف جهان بر علیه ایران سخن گفت

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه همچنین مدعی شد که چنانچه ایران روند دستیابی به سلاح هسته ای را دنبال کند، با خشم و غضب جامعه جهانی رو به رو خواهد شد.
پمپئو بازهم از طرف جهان بر علیه ایران سخن گفت «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه همچنین مدعی شد که چنانچه ایران روند دستیابی به سلاح هسته ای را دنبال کند، با خشم و غضب جامعه جهانی رو به رو خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102012865081.jpg پمپئو,بازهم,از,طرف,جهان,بر,علیه,ایران,سخن,گفت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وی در عین حال ابراز امیدواری کرد که نیازی به اقدام نظامی آمریکا علیه ایران وجود نداشته باشد. 
پمپئو بدون اشاره به گسست میان واشنگتن و متحدانش ادامه داد: سرنوشت توافق هسته ای هرچه باشد، به نفع تهران نیست که درصدد دستیابی به سلاح هسته ای برآید. 

وی گفت: امیدوارم آنها(ایران) دریابند که در صورت سرعت بخشیدن به برنامه هسته ای شان، خشم جامعه جهانی متوجه آنها خواهد شد.
وزیر امور خارجه آمریکا افزود: اینکه آنها در پی چرخاندن سانتریفیوژهای بیشتری باشند، مساله دیگری است، اما اگر ایران حرکت به سوی برنامه تسلیحاتی را آغاز کند، این مساله از نظر جامعه جهانی، غیرقابل قبول است و منتهی به مسیری می شود که تصور نمی کنم به نفع ایران باشد.

وی با یادآوری به اینکه در مورد پاسخ نظامی آمریکا سخن نمی گوید، گفت: وقتی از خشم می گویم، آن را با اقدام نظامی اشتباه نکنید. منظورم بی آبرویی اخلاقی و قدرت اقتصادی است که گریبان شان را می گیرد و واقعا امیدوارم اقدام نظامی هیچ گاه موضوع مورد نظر نباشد، زیرا به نفع هیچ کسی نیست.

به گزارش ایرنا، پمپئو در مورد اقدام آمریکا برای بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته ای افزود: رئیس جمهور ترامپ به طور مشخص گفته است که ایران قادر به دستیابی به سلاح هسته ای نخواهد بود. 

رئیس جمهوری آمریکا چندی پیش به رغم مخالفت های گسترده جامعه جهانی، از برجام خارج شد. این در حالی است که مقام های اروپایی ضمن ابراز ناخرسندی از تصمیم ترامپ در مورد برجام، بر پایبندی خود به توافق هسته ای تاکید کردند. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet