هدر موبایل
1397/04/03 09:44:48
سرویس صحن
نمایندگان موافق طرح اصلاح ثبت اراضی:

رسیدگی به دو میلیون پرونده نیاز به اصلاح قانون دارد

نمایندگان موافق طرح اصلاح ثبت اراضی بر این باورند که با اصلاح قانون می‌توان تکلیف ۲ میلیون پرونده برای ثبت اراضی را مشخص کرد.
رسیدگی به دو میلیون پرونده نیاز به اصلاح قانون دارد نمایندگان موافق طرح اصلاح ثبت اراضی بر این باورند که با اصلاح قانون می‌توان تکلیف 2 میلیون پرونده برای ثبت اراضی را مشخص کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201706103522191474.jpg رسیدگی,به,دو,میلیون,پرونده,نیاز,به,اصلاح,قانون,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد سالک در نشست علنی امروز (یکشنبه، 3 تیر ماه) مجلس شورای اسلامی  در موافقت با طرح یک فوریتی اصلاح ماده 1 قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی اظهار داشت: سال 90 با اصلاح این قانون به دنبال آن بودیم که شرایط رسیدگی به 5 میلیون پرونده مشخص شود اما شرایطی ایجاد شد که ضوابط قانونی نیز نمی‌توانست به تقاضای ثبت اراضی بپردازد.

نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین در اصلاح قانون به دنبال آن هستیم که اراضی محدوده شهری و روستایی تعیین تکلیف شود نه آن که تصرفات غیرقانونی مورد تأیید قرار گیرد.

همچنین علی اصغر یوسف نژاد در موافقت با طرح اصلاحی گفت: در حال حاضر مشکلاتی برای ادامه رسیدگی به 5 میلیون پرونده در زمینه ثبت اراضی وجود دارد که سازمان ثبت اسناد به دلیل عدم ماهیت قانونی پرونده‌ها را مراعا گذاشته است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین اصلاح قانون مذکور کمک می‌کند تا برخی از مشکلات در زمینه ثبت اراضی داخل شهرها و روستاها مشخص شود.

از سوی دیگر علی بختیار با اشاره به اصلاحیه قانون ثبت اراضی عنوان کرد: در سال 90 با اصلاح این قانون به دنبال آن بودیم که تکلیف 5 میلیون پرونده در زمینه ثبت اسناد مشخص شود با این حال 2 میلیون پرونده همچنان بلاتکلیف مانده است و باید با اصلاح قانون شرایط را برای رسیدگی به این تعداد پرونده مهیا کنیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر باغداران بسیاری وجود دارند که گرفتار عدم ثبت اراضی خود هستند که لازم است با اصلاح قانون شرایط را برای ثبت اراضی آنها مهیا کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet