هدر موبایل
1397/04/03 09:58:37
سرویس صحن
در صحن علنی مطرح شد؛

کبیری: تفکیک وزارتخانه‌ها مغایر با چابک سازی دولت است/ دکترلاریجانی: تفکیک وزارتخانه ها باعث افزایش حجم دولت نمی شود

رئیس مجلس شورای اسلامی تفکیک وزارتخانه ها را باعث افزایش حجم دولت ندانست و گفت: ملاحظات بر عدم افزایش حجم دولت را می توان در جزئیات لایحه مطرح کرد.
کبیری: تفکیک وزارتخانه‌ها مغایر با چابک سازی دولت است/ دکترلاریجانی: تفکیک وزارتخانه ها باعث افزایش حجم دولت نمی شود رئیس مجلس شورای اسلامی تفکیک وزارتخانه ها را باعث افزایش حجم دولت ندانست و گفت: ملاحظات بر عدم افزایش حجم دولت را می توان در جزئیات لایحه مطرح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806107860388453.jpg کبیری:,تفکیک,وزارتخانه‌ها,مغایر,با,چابک,سازی,دولت,است/,دکترلاریجانی:,تفکیک,وزارتخانه,ها,باعث,افزایش,حجم,دولت,نمی,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدتقی کبیری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به رد لایحه یک فوریتی اصلاح بخشی از ساختار دولت در اخطاری با استناد به بند یک اصل 110 قانون اساسی و بند 10 سیاست های کلی نظام گفت: این لایحه مغایر با این بندها بوده که تاکید بر چابک سازی و منطقی سازی تشکیلات اداری دارد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تصریح کرد: همچنین این لایحه با قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر کاهش 15 درصد از تشکیلات دولتی مغایرت دارد و چنانچه مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند باید اولویت ها در مجلس مطرح شود لازم است به مسائلی همچون موضوعات معیشتی و تورم رسیدگی شود.

دکتر علی لاریجانی با وارد ندانستن این اخطار عنوان کرد: در زمان رسیدگی به جزئیات لایحه می توان بر این موضوع تاکید کرد که حجم دولت افزایش پیدا نکرده و صرفا تشکیلات دولت تفکیک شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت معتقد است در شرایط فعلی به علت بالا بودن حجم کار تجارت، این بخش باید مستقل باشد لذا می توان ملاحظات مدنظر را در قانون آورد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet