خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/04/03 10:12:21
سرویس صحن
پورمختار در موافقت با رد لایحه یک فوریتی اصلاح بخشی از ساختار دولت:

تفکیک وزارتخانه‌ها بار مالی سنگینی به دولت تحمیل می‌کند

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس در موافقت با رد لایحه یک فوریتی اصلاح بخشی از ساختار دولت به این مهم تاکید کرد که تفکیک وزارتخانه ها تنها باعث افزایش بار مالی دولت می شود.
تفکیک وزارتخانه‌ها بار مالی سنگینی به دولت تحمیل می‌کند نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس در موافقت با رد لایحه یک فوریتی اصلاح بخشی از ساختار دولت به این مهم تاکید کرد که تفکیک وزارتخانه ها تنها باعث افزایش بار مالی دولت می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/112038.jpg تفکیک,وزارتخانه‌ها,بار,مالی,سنگینی,به,دولت,تحمیل,می‌کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی پورمختار در نشست علنی امروز (یکشنبه، 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده موافق با رد لایحه یک فوریتی اصلاح بخشی از ساختار دولت ابتدا در تذکر نسبت به سفر نمایندگان به خارج از کشور خطاب به هیات رئیسه مجلس، گفت: مقام معظم رهبری در این مورد هم در دیدار با نمایندگان مجلس و هم در مراسم عید فطر تذکر داده بودند اما همچنان نمایندگان نسبت به این مهم بی توجه بوده کمااینکه به تازگی تعدادی از آنها به همراه وزرا به خارج از کشور سفر کرده اند چرا به این امر توجه نمی شود.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به وی تصریح کرد: این موضوع از طریق کمیسیون مربوطه پیگیری خواهد شد.

پورمختار در موافقت با رد لایحه یک فوریتی اصلاح بخشی از ساختار دولت ادامه داد: براساس اصل 110 قانون اساسی شما با تشکیل وزارت میراث فرهنگی قیاس مع الفارغ می کنید چرا که ما در این مورد سازمان داریم و فقط باید عنوان آن تغییر کند و این در حالی است که نیرو، امکانات و بودجه لازم برای تحقق این مهم وجود ندارد بنابراین ما با ایجاد دو وزارتخانه و یک سازمان جدید تنها هزینه ای را به دولت تحمیل می کنیم.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مگر چند وقت از ادغام برخی وزارتخانه ها گذشته که هنوز عملیاتی نشده و همچنان در رابطه با این موضوع تنش وجود دارد، آیا تفکیک وزارتخانه ها و تعیین ساختارهای آن اقدام راحتی است؟

وی تاکید کرد: ما با ضعف کارآمدی برخی وزارتخانه ها مواجه هستیم که ناشی از نحوه عملکرد وزرای آن ها بوده که در زمینه رفع موانع و تصمیم گیری تدبیر لازم را ندارند کما اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پی عدم کارآمدی ساختار مدیریتی آن مشکلات کنونی در بازار خودرو را رقم زده است.

پورمختار خاطرنشان کرد: بی تردید تبدیل وزارت بازرگانی مشکلاتی را در پی خواهد داشت از سوی دیگر ایجاد سازمان جوانان به طور مجزا موجب عدم نظارت می شود و این در حالی است که ما باید مشکل مدیریتی را در کشور برطرف کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet