حلول ماه ربیع الاول
1397/04/03 12:04:07
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابتکار مطرح کرد:

راهبرد دولت در حوزه عفاف و حجاب گفت‌وگوی بین نسلی است

معاون امور زنان ریاست جمهوری گفت: اولویت این است که ما ابتدا به سراغ سازوکارهای مختلف فرهنگی برویم، گفت‌وگوی بین نسلی اولین راهبرد دولت در حوزه‌های مختلف است که فقط یکی ازآنها بحث حجاب و عفاف است.
راهبرد دولت در حوزه عفاف و حجاب گفت‌وگوی بین نسلی است معاون امور زنان ریاست جمهوری گفت: اولویت این است که ما ابتدا به سراغ سازوکارهای مختلف فرهنگی برویم، گفت‌وگوی بین نسلی اولین راهبرد دولت در حوزه‌های مختلف است که فقط یکی ازآنها بحث حجاب و عفاف است. https://cdn.icana.ir/d/019/96432.jpg راهبرد,دولت,در,حوزه,عفاف,و,حجاب,گفت‌وگوی,بین,نسلی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ معصومه ابتکار معاون امور زنان ریاست جمهوری در حاشیه نشست هیات دولت با اشاره به تبلیغ برخی گروه‌های مخالف نظام و تشویق آنها برای برداشتن حجاب و ایجاد ناامنی در بین مردم اظهار کرد: سیاست کلی دولت بر این است که این حوزه‌ها را بیشتر با نگاه فرهنگی ببینیم، بحث برداشتن حجاب و ترویج بی حجابی تحت عنوان‌های مختلف که دشمنان برای ان تلاش می‌کنند مورد قبول دولت نیست و ما باید تلاش کنیم فضای خوب فرهنگی در ارتباط با مسائل مختلف اجتماعی به خصوص بحث حجاب وجود داشته باشد.

وی افزود: باید زمینه‌ای را فراهم کنیم که جوان‌های ما نسبت به شرایط اجتماعی آگاه باشند و هم انتخاب‌های درستی داشته باشند، یکی از زمینه‌هایی که می‌تواند مورد توجه باشد بحث گفت‌وگوی بین نسلی است .

ابتکار با بیان اینکه گفت‌وگوی بین نسلی موثر است و زمینه را برای طرح و عنوان کردن ابعاد مختلف این مسائل فراهم می‌کند اظهار کرد: در این طرح فضا برای عنوان کردن دیدگاه‌های مختلف مهیا می‌شود و توضیحات لازم از طرف نهادهای فرهنگی داده شود که چرا ما قانونی برای حجاب داریم و مقررات وجود دارد و ابعاد آن را واضح و روشن برای طیف‌های مختلف جامعه به خصوص جوانان باز کنند .

معاون امور زنان ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه در بحث حجاب تنها زنان و دختران ما هدف قرار نمی‌گیرند تصریح کرد: این مسئله بسیارفراتر از بحث حجاب است و بحث تنظیم روابط بین زنان و مردان و‌ حفظ عزت و اعتبار و جایگاه زنان و مردان و جوانان در جامعه است که از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: رویکرد ما در دولت همین است و فکر می‌کنم اولویت این است که ما ابتدا به سراغ سازوکارهای مختلف فرهنگی برویم، گفت‌وگوی بین نسلی اولین راهبرد دولت در حوزه‌های مختلف است که فقط یکی ازآنها بحث حجاب و عفاف است و راهبرد بعدی دولت بحث ترویج لباس‌های سنتی ایران است که دولت برای بها دادن به فرهنگ غنی ایرانی برای آن برنامه دارد.

ابتکار در پایان با تاکید براینکه پیگیری و جلوگیری از فعالیت این گروه‌ها بر عهده دستگاه‌های امنیتی و قضایی کشور است گفت: معاونت زنان ریاست جمهوری تلاش می‌کند زمینه فرهنگی برای جبران کم و کاست‌های این حوزه فرهنگ حجاب و عفاف و سایر مسائل فرهنگی را در جامعه فراهم کند و تلاش کند تا با یک فرهنگ سازی قوی در جامعه فضا برای سو استفاده و تبلیغ این گروه‌ها و افراد فراهم نشود.

به گزارش آنا،وی همچنین گفت: یکی ازرویکردهای اصلی دولت و برنامه ریزی‌های آن برای جوانان این است که در فضای سالم مسائل مهم اجتماعی مانند اشتغال و اوقات فراغت را مورد توجه قرار دهد تا ان شااله شاهد این باشیم که چه از لحاظ اجتماعی و چه از لحاظ فرهنگی به آن غنای لازم با حفظ عزت نفس رسیده‌ایم./

پایان پیام
 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet