هدر موبایل
1397/04/03 15:00:00
سرویس سیاسی
میرزایی‎‌:

تاخیر اروپا برای ارائه بسته پیشنهادی درباره ادامه اجرای برجام/فرصت مذاکره رو به اتمام است

عضو فراکسیون امید در مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها برای ارائه بسته پیشنهادی در خصوص برجام تعلل کرده اند و این در حالیست که فرصت مذاکره در حال اتمام است.
تاخیر اروپا برای ارائه بسته پیشنهادی درباره ادامه اجرای برجام/فرصت مذاکره رو به اتمام است عضو فراکسیون امید در مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها برای ارائه بسته پیشنهادی در خصوص برجام تعلل کرده اند و این در حالیست که فرصت مذاکره در حال اتمام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg تاخیر,اروپا,برای,ارائه,بسته,پیشنهادی,درباره,ادامه,اجرای,برجام/فرصت,مذاکره,رو,به,اتمام,است Icana

جلال میرزایی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به هشدار معاون وزیر امور خارجه کشورمان  مبنی بر اینکه اکنون برجام با از دست دادن نقطه تعادلی خود در آی سی یو است، گفت: باید اذعان کرد پس از خروج ایالات متحده از برجام، مقرر شد اروپایی ها برای حفظ منافع کشورمان در توافقنامه اقدام به ارائه بسته پیشنهادی کنند اما هم اکنون این مهم با تعلل مواجه شده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هنوز انتظارات جمهوری اسلامی ایران در برجام اروپایی برآورده نشده است، اظهارکرد: بر این اساس عراقچی هشدار داده که فرصت کشورهای اروپایی برای ادامه فعالیت برجام رو به اتمام است و باید هرچه سریع تر نسبت به انجام این امر اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنین باید یادآور شد قرار بود جلسه وزراء امور خارجه 1+4 برگزار شود که این جلسه تشکیل نشد از این رو می توان دریافت که هنوز مقدمات لازم برای ادامه مذاکرات در سطوح بالا فراهم نشده است؛ در واقع چنین امری نشان دهنده وجود اختلاف نظر در بین اروپایی ها در تصمیم گیری نسبت به مواجه با توافقنامه محسوب می شود.

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه فرصت برای مذاکره با اروپا در حال اتمام است، خاطرنشان کرد: چندی پیش کشورهای طرف مقابل در برنامه جامع اقدام مشترک اعلام کردند اراده سیاسی برای احیای برجام دارند اما این امر باید در مقام عمل بروز و ظهور داشته باشد تا منافع ایران نیز حفظ شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، عراقچی، عضو تیم مذاکره کننده توافق هسته‌ای ایران اعلام کرد که چشم انداز روشن و مثبتی برای ادامه مذاکرات با اروپا برای حفظ برجام وجود ندارد اما او منتظر است همانگونه که ایران فداکاری های زیادی برای حفظ برجام کرده است اروپا نیز دست به فداکاری بزند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet