هدر موبایل
1397/04/03 12:00:58
سرویس دیگر رسانه‌ها_

اروپا همچنان در تکاپوی حفظ برجام

چهره های دیپلماتیک و تجاری در بروکسل برای ایران جمع شده اند. ایالات متحده از معاهده هسته ای یا به اصطلاح برجام خارج شد و دوباره تحریم های هسته ای علیه ایران را اعمال کرد. اروپا هنوز در تکاپو است و باید دید آیا در نهایت راهی برای حفظ برجام پیدا خواهد نمود یا خیر.
اروپا همچنان در تکاپوی حفظ برجام چهره های دیپلماتیک و تجاری در بروکسل برای ایران جمع شده اند. ایالات متحده از معاهده هسته ای یا به اصطلاح برجام خارج شد و دوباره تحریم های هسته ای علیه ایران را اعمال کرد. اروپا هنوز در تکاپو است و باید دید آیا در نهایت راهی برای حفظ برجام پیدا خواهد نمود یا خیر. https://cdn.icana.ir/d/019/122374.jpg اروپا,همچنان,در,تکاپوی,حفظ,برجام Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از جمهوریت؛ چهره های دیپلماتیک و تجاری در بروکسل برای ایران جمع شده اند. ایالات متحده از معاهده هسته ای یا به اصطلاح برجام خارج شد و دوباره تحریم های هسته ای علیه ایران را اعمال کرد. به گزارش نواندیش، یورو نیوز پیرامون جلسه اخیر بروکسل و تلاش های اروپا برای حفظ برجام نوشت: این تصمیم رئیس جمهور ترامپ باعث شده است که ایرانیان نتوانند تجارت خارج از کشور خود را انجام دهند، و اگر معامله تجاری ایران با جهان خارج، با وجود تحریم های آمریکا، راه نزولی طی کند، ممکن است این معامله سقوط کند.

امیر حسین زامنی نیا، معاون وزیر معادن ایران، خود یک مذاکره کننده هسته ای سابق، به یورونیوز گفت: پس از خروج آمریکا از برجام حفظ این توافق بدون حضور این کشور بسیار دشوار خواهد بود. او گفت: زمان داده شده به اروپا کم کم رو به اتمام است. ایران دارای صبر و استقامت استراتژیک است، با این حال این به معنای تحمل تمام شرایط نیست کسانی که فکر می کنند که این یک توافق مهم است،اکنون باید حسن نیت خود را ثابت کنند. راه حل تکنولوژیکی؟ اما برگزار کننده جلسه ایران معتقد است که فناوری جدید میتواند برای حفظ روابط تجاری ایران با دنیای بیرونی و به دور از محدودیتهای ایالات متحده موثر یاشد.

محمد حسین عادلی، که قبلا دبیر کل کشورهای صادر کننده گاز بوده به یورونیوز گفت: در دانش و تکنولوژی، راه های بسیاری برای حذف همه مرزها و تحریم ها وجود دارد، زیرا ارتباط واقعی و همکاری از طریق وب، از طریق تکنولوژی میسر است و روش های معمولی که نیاز به انتقال فیزیکی از یک مکان به مکان دیگر را دارد در دنیای امروز چندان اهمیت ندارد. اگر شخصیت های دیپلماتیک و تجارتی که در اینجا در بروکسل جمع شده اند بتوانند به توافق برسند، ممکن است بتوانند حداقل یک بخشی از خاورمیانه را حفظ کنند. به هر روی اروپا هنوز در تکاپو است و باید دید آیا در نهایت راهی برای حفظ برجام پیدا خواهد نمود یا خیر.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet