هدر موبایل
1397/04/03 12:54:09
سرویس صحن
وکیلی در جمع خبرنگاران در تشریح جلسه غیرعلنی مجلس:

برنامه تفصیلی دولت در خصوص نابسامانی‌های ارزی در کارگروه مشترک سران قوا بررسی می‌شود

عضو هیات رئیسه مجلس در تشریح نشست غیرعلنی مجلس گفت: مقرر شد تا دولت برنامه تفصیلی خود را در بخش‌های مختلف، به کارگروه مشترکی که با دستور مقام معظم رهبری با محوریت سران سه قوه تشکیل شده، جهت بررسی ارائه کند و در صورت نیاز قانونگذاری انجام شود.
برنامه تفصیلی دولت در خصوص نابسامانی‌های ارزی در کارگروه مشترک سران قوا بررسی می‌شود عضو هیات رئیسه مجلس در تشریح نشست غیرعلنی مجلس گفت: مقرر شد تا دولت برنامه تفصیلی خود را در بخش‌های مختلف، به کارگروه مشترکی که با دستور مقام معظم رهبری با محوریت سران سه قوه تشکیل شده، جهت بررسی ارائه کند و در صورت نیاز قانونگذاری انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103132678751.jpg برنامه,تفصیلی,دولت,در,خصوص,نابسامانی‌های,ارزی,در,کارگروه,مشترک,سران,قوا,بررسی,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی وکیلی در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه، 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات جلسه غیر علنی امروز مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: کلیات مسائل جاری کشور توسط معاون اول رئیس جمهور تشریح شد، تمهیدات برای مدیریت بازار ارز و دیگر بازارها را بیان کردند و نظر روسای کمیسیون‌های مرتبط مجلس نیز ارائه شد، همچنین دیدگاه 5 نفر از نمایندگان که به قید قرعه انتخاب شده بودند بیان شد، در نهایت رئیس مجلس جمع بندی و توصیه‌های خود را مطرح کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مجموع، دیدگاه‌های دولت و مجلس پیرامون چگونگی برون رفت از شرایط فعلی به همدیگر نزدیک شد.

 

اقلام استراتژیک برای 2 سال آینده به وفور تامین شده است

وی افزود: در این جلسه گفته شد که برای اقشار آسیب پذیر پیش‌بینی‌هایی می‌شود و تاکید شد که نباید اقشار آسیب پذیر در نوسانات فعلی آسیبی را متحمل شوند، همچنین مشخص شد که خوشبختانه اقلام استراتژیک برای 2 سال آینده به وفور تامین شده و نگرانی در خصوص مایحتاج عمومی وجود ندارد.

وکیلی ادامه داد: برای مدیریت نابسامانی‌هایی که در حوزه ارز و بقیه بازارهایی که وجود دارد، مقرر شد تا دولت برنامه تفصیلی خود را در بخش‌های مختلف، به کارگروه مشترکی که با دستور مقام معظم رهبری با محوریت سران سه قوه تشکیل شده، جهت بررسی ارائه کند و در صورت نیاز قانونگذاری انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا در خصوص ارز و واردات نیز در جلسه غیرعلنی تصمیم گیری شد؟، بیان کرد: مقرر شد تا دولت در بخش‌های مختلف، در کارگروه مشترکی که با دستور مقام معظم رهبری با محوریت سران سه قوه تشکیل شده، برنامه تفصیلی دولت ارائه و بررسی شده و در صورت نیاز قانونگذاری انجام شود.

وی افزود: این کارگروه برای تصمیم گیری است و اگر نیاز به قانونگذاری وجود داشته باشد مجلس اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

وکیلی ادامه داد: بخشی از دلایل به وجود آمدن وضعیت فعلی، انتظارات است که ذیل بحث روانی قرار می‌گیرد و بخشی نیز محدودیت‌های منابع است، ولی به هر حال دولت باید اولویت‌های خود را به گونه‌ای تعریف کند که هیچ اولویتی از مردم در بخش ارز باقی نماند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بحث حضور رئیس جمهور در مجلس مطرح نشد، گفت: قرار بود که سه شنبه هفته جاری وزرای مربوطه در مجلس حضور یابند ولی با حضور جهانگیری و وزرای مربوطه نیازی به حضور وزرا در آن جلسه نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر لازم شد که با حضور رئیس جمهور جلسه‌ای تشکیل شود، به صورت طبیعی هیات رئیسه مجلس در زمان مقتضی تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد، گفت: در این جلسه موضوع استیضاح وزرا مطرح نشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet