هدر موبایل
1397/04/03 14:06:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان:

تسلیم نامه نوعی کمک به ترامپ برای جمع کردن آبروی بر باد رفته‌اش است

عضو شورای مرکزی جمنا با بیان اینکه نامه برخی سیاسیون برای مذاکره با ترامپ جهت ایجاد وجهه و آبرو برای آمریکاست گفت: ملت ایران دنبال گرفتن امان نامه از شیطان بزرگ نخواهند بود.
تسلیم نامه نوعی کمک به ترامپ برای جمع کردن آبروی بر باد رفته‌اش است عضو شورای مرکزی جمنا با بیان اینکه نامه برخی سیاسیون برای مذاکره با ترامپ جهت ایجاد وجهه و آبرو برای آمریکاست گفت: ملت ایران دنبال گرفتن امان نامه از شیطان بزرگ نخواهند بود. https://cdn.icana.ir/d/019/45475.jpg تسلیم,نامه,نوعی,کمک,به,ترامپ,برای,جمع,کردن,آبروی,بر,باد,رفته‌اش,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ زهره الهیان ، با اشاره به نامه اخیر جمعی از اصلاح‌طلبان و اپوزیسیون خارج از کشور مبنی بر درخواست برای مذاکره مستقیم با ترامپ گفت: نامه‌ای که از از سوی چند اصلاح طلب واداده و اپوزیسیون خارج‌نشین منتشر شده گویای این است که متن نامه ومحتوای آن در خارج از کشور برای ایجاد وجهه و آبرویی برای آمریکا بعد از خروج ترامپ از برجام طراحی شده است.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس هشتم در ادامه با بیان اینکه بعد از خروج ترامپ از برجام افکار عمومی دنیا بی اعتمادی مضاعفی نسبت به آمریکا پیدا کرد،تصریح کرد: این بی‌اعتمادی نشات گرفته از بی تعهدی آمریکا نسبت به معاهدات است.
عضو شورای مرکزی جمنا با بیان اینکه آمریکا به دنبال پروژه هسته‌ای زدایی ایران است گفت: آمریکا به دنبال چیزی است که بعنوان غنی سازی صفر مطرح می‌شود و جمهوری اسلامی ایران حق هیچ فعالیت هسته ای حتی فعالیت صلح آمیز را هم نداشته باشد و توافقی هم که با کره شمالی انجام شد بنا بود که پیامی باشد به جمهوری اسلامی که ایران هم باید همین مسیر را طی کند.
عضوجمعیت رهپویان انقلاب اسلامی همچنین تصریح کرد: توافقی که آمریکا با کره شمالی انجام داد در منظر افکار عمومی جهان این مطلب را بیش از پیش مطرح میکند که امروز وقت خلع سلاح هسته ای آمریکا و رژیم صهیونیستی است چرا که صلح آمیز بودن فعالیت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران بارها به تایید آژانس بین المللی اتمی رسیده است.

الهیان همچنین با بیان اینکه این تسلیم نامه مذکور نوعی کمک به ترامپ برای جمع کردن آبروی بر باد رفته‌اش است افزود: چند نفر اصلاح طلب خود فروخته و اپوزیسیون خارج نشین تلاش دارند با این نامه هم وجهه ای را برای آمریکا بعد از خروج آمریکا از برجام فراهم کنند و هم تلاش در جهت سوق دادن ایران به سمت سناریویی که برای کره شمالی ترسیم شده بود داشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم در ادامه با بیان اینکه ملت ایران هیچ وقت از راه رفته خود باز نخواهد گشت گفت: ملت مستقل و آزادیخواه ایران که برای استقلال و آزادی خود از یوق استعمارگران شهید داده است راه رفته را هیچوقت باز نخواهد گشت

الهیان در پایان با بیان اینکه ملت ایران در مقابل استکبار جهانی با عزت و اقتدار خواهد ایستاد گفت: مردم ایران به خفتی همچون مذاکره با ترامپ تن نخواهند داد و به نوعی به دنبال گرفتن امان نامه از شیطان بزرگ نخواهند بود.

به گزارش آنا، رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه هفته پیش در کنفرانس خبری که بعد از دیدار با "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی داشت بدون اشاره به خروج آمریکا از برجام نسبت به آنچه بازگشت ایران به پای میز مذاکره ابراز امیدواری کرده بود. اما درست یک هفته پس از این اظهارات ترامپ، نامه‌ای مشترک از برخی اصلاح‌طلبان داخل کشور و اپوزیسیون خارج از کشور منتشر شد که در آن طرح مذاکره مستقیم با ترامپ و تضمین گرفتن از او مطرح شده بود.
در این نامه اسامی شماری از اصلاح‌طلبان حامی دولت همچون غلامحسین کرباسچی، احمدی منتظری، ابوالفضل بازرگان و نیز اپوزیسیون خارج از کشور از جمله جمیله کدیور، رضا علیجانی به چشم می‌خورد.

نویسندگان این نامه با اشاره به «از دست رفتن فرصت مناسب» دولت باراک اوباما از مسوولان تصمیم‌گیر نظام خواسته‌اند «فارغ از جنگ‌های روانی کاخ سفید با یک تصمیم ملی اعلام کند که حاضر به انجام مذاکرات بدون قید و شرط با امریکاست تا قدمی در راه‌حل مشکلات و اختلافات برداشته شود.»/

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet