خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1397/04/03 15:59:43
سرویس اجتماعی
جمالی سوسفی مطرح کرد:

نیاز استان های کشور به 100 فروند بالگرد امداد و نجات/ تجهیز اورژانس هوایی به بالگردهای مجهز و ایمن برای کاهش تلفات جاده ای

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس تجهیز اورژانس هوایی به بالگردهای مجهز و ایمن را با توجه به صعب العبور بودن مناطق و قطع ارتباط زمینی در فصل زمستان برای کاهش تلفات و مصدومان ضروری خواند.
نیاز استان های کشور به 100 فروند بالگرد امداد و نجات/ تجهیز اورژانس هوایی به بالگردهای مجهز و ایمن برای کاهش تلفات جاده ای عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس تجهیز اورژانس هوایی به بالگردهای مجهز و ایمن را با توجه به صعب العبور بودن مناطق و قطع ارتباط زمینی در فصل زمستان برای کاهش تلفات و مصدومان ضروری خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102734930515.jpg نیاز,استان,های,کشور,به,100,فروند,بالگرد,امداد,و,نجات/,تجهیز,اورژانس,هوایی,به,بالگردهای,مجهز,و,ایمن,برای,کاهش,تلفات,جاده,ای Icana

منوچهر جمالی سوسفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد برخی اظهارات مبنی بر نیاز استان های کشور به 100 فروند بالگرد امداد و نجات با یادآوری نقش کلیدی اورژانس هوایی در حفظ جان انسان ها از کمبود بالگرد انتقاد کرد و گفت: با توجه به کوهستانی و صعب العبور بودن مناطق، قطع ارتباط زمینی در فصل زمستان و افزایش روز افزون سوانح جاده ای تعداد بالگردهای اورژانس کافی نیست و باید افزایش یابند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تجهیز اورژانس هوایی به بالگردهای مجهز و ایمن برای کاهش تلفات و مصدومان، افزود: عوارض ناشی از مرگ و میر با توجه به تقویت اورژانس هوایی کاهش می یابد و برای بهبود خدمات رسانی به بیماران اورژانس هوایی باید تقویت شود.

وی با بیان اینکه باید با برنامه ریزی مناسب و تامین منابع لازم کمبود بالگرد امداد و نجات رفع شود، تصریح کرد: باید از تجهیزات روز دنیا برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و مصدومان استفاده کرد؛ نیاز است توسعه اورژانس هوایی در مناطق بحران خیز مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی، افزایش بالگردهای امداد و نجات را نیاز اساسی کشور دانست و گفت: در سال های گذشته به موضوع تجهیز اورژانس هوایی به خوبی پرداخته نشد اما در حال حاضر به این مهم توجه شده و تعداد بالگردها در حال افزایش است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: ایران کشوری حادثه خیز است و سوانح زیادی آن را تهدید می کند بنابراین برای خدمات رسانی به مردم در مناطق صعب العبور و کوهستانی راهی جز استفاده از بالگرد وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet