هدر موبایل
1397/04/03 16:19:34
سرویس اقتصادی
علوی خبر داد:

منابع دولتی برای خرید بوئینگ و ایرباس هزینه نشده است/تفحص از بخش خصوصی محلی از اعراب ندارد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با توجه به اینکه از منابع دولتی هیچ پیش پرداختی برای خرید هواپیما صورت نگرفته و تفحص از نحوه قرارداد وزارت راه با بوئینگ و ایرباس محلی از اعراب ندارد.
منابع دولتی برای خرید بوئینگ و ایرباس هزینه نشده است/تفحص از بخش خصوصی محلی از اعراب ندارد نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با توجه به اینکه از منابع دولتی هیچ پیش پرداختی برای خرید هواپیما صورت نگرفته و تفحص از نحوه قرارداد وزارت راه با بوئینگ و ایرباس محلی از اعراب ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106822598087.jpg منابع,دولتی,برای,خرید,بوئینگ,و,ایرباس,هزینه,نشده,است/تفحص,از,بخش,خصوصی,محلی,از,اعراب,ندارد Icana

سیداحسن علوی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ارجاع درخواست نمایندگان در خصوص تحقیق و تفحص از نحوه قرارداد وزارت راه و شهرسازی با 2 شرکت هواپیما سازی بوئینگ و ایرباس از سوی هیات رئیسه به کمیسیون عمران مجلس، گفت: کمیسیون عمران مجلس به بررسی این موضوع خواهد پرداخت؛ اما چون بخش خصوصی طرف قرارداد این دو شرکت بوده اعمال نظر مستقیم ممکن نیست.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیوان دره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هر نوع معامله بین المللی باید مورد تصویب و موافقت مجلس قرار بگیرد، افزود: با توجه به اینکه از منابع دولتی هیچ پیش پرداختی برای خرید هواپیما صورت نگرفته از این رو موافقت مجلس در این حوزه نیاز نیست.

وی با تاکید بر اینکه چون در معامله با بوئینگ و ایرباس بخش خصوصی طرف قرارداد بوده مجلس نمی تواند تفحصی از آن داشته باشد، تصریح کرد: با این حال اگر در حین قراردادهای بخش خصوصی منافع ملی به خطر افتاده باشد مجلس و سایر دستگاه های نظارتی باید ورود جدی به موضوع داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی باید پاسخگوی عملکرد بخش خصوصی در قرارداد با بوئینگ و ایرباس باشد، گفت: دعوت از این وزارتخانه برای تعیین تکلیف قراردادهای صورت گرفته برای خرید هواپیما در دستور کار است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با این حال تحقیق و تفحص به کمیسیون عمران مجلس ارسال شده و نمایندگان باید به بررسی زوایای مختلف آن بپردازند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet