هدر موبایل
1388/06/09 17:19:00
سرویس صحن
جلالی تشریح کرد

دیدار کمیته ویژه مجلس با ریاست قوه قضاییه

**عضو کمیته پیگیری مجلس در امور بازداشتی‌های اخیر از دیدار این کمیته با آیت الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه خبر داد.

کاظم جلالی که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت سخن می‌گفت، افزود: در این جلسه گزارشی از روند کار کمیته ویژه مجلس و نقص‌هایی که در این مدت دیدیم با ایشان در میان گذاشتیم.

جلالی گفت: ایشان هم عرایض ما را شنیدند و خودشان به حفظ حقوق شهروندی و برخورد جدی با عاملان کهریزک و کوی دانشگاه تاکید کردند.

وی افزود: همچنین ایشان بر اجرای کامل آیین دادرسی در محاکمی که در حال حاضر اجرا می‌شود تاکید کردند و اینکه مسببان و عاملان و کسانی که در اعتشاشات نقش داشتند و یا پس از انتخابات به عبارتی آبروی نظام را دست مایه قرار دادند از آنها هم نباید گذشت.

عضو کمیته ویژه مجلس در امور بازداشت‌های اخیر در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از کمیته‌‌ای که از سوی رئیس قوه قضاییه در این خصوص تشکیل شده است چیست؟ گفت: کمیته خیلی خوبی است، برای اینکه سه نفر از برجستگان دستگاه قضایی که البته مورد اعتماد ایشان هم هستند و سوابق برجسته‌ای در مجموعه کشور دارند مامور شده اند.

وی در معرفی این کمیته 3 نفره گفت: آقای رئیسی که معاون اول قوه قضاییه هستند و سوابق ایشان کاملا روشن است. آقای محسنی اژه‌ای که دادستان کل کشور هستند و آقای خلفی هم به عنوان رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه که در مجموع به نظر کمیته قوی مقتدر و خوبی هستند.

جلالی تصریح کرد: تبعا انتظار از این کمیته بالاست که با عدالت و دقت کامل مسایل را بررسی و از اطلاعات سایر کمیته‌ها مثل کمیته مجلس هم بهره‌برداری کنند و بتوانند گزارش شفاف، مستند و خوبی را ارائه کنند و با کسانی هم که در این موضوعات مقصد است به صورت قاطع برخورد کنند.

نماینده شاهرود سپس با اشاره به بررسی رای اعتماد به کابینه دوم اظهار داشت: تاکنون 6-5 نفر از وزرای پیشنهادی فعلا در موضع اقبال مجلس نیستند و قاعدتا 16-15 نفر از وزرا هم در موضعی هستند که بیشتر در موضع پذیرش مجلس هستند.

وی افزود: اگر همین روند ادامه پیدا کند ما با یک رای اعتماد 16-15 نفره از کابینه مواجه خواهیم شد. مگر اینکه ظرف امروز و فردا که وزرا به معرفی برنامه‌های خود می‌پردازند باز تحولی ایجاد بشود که البته می‌شود این تحول را محتمل دانست چه در بعد مثبت و چه در بعد منفی چون نمایندگان باید برنامه‌ها را بشنوند و از روی بصیرت رای دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet