هدر موبایل
1397/04/04 09:05:12
سرویس اقتصادی
رجبی:

غفلت وزارت راه از بخش شهرسازی/فعال سازی شهرک های صنعتی بیش از مکان یابی آن ها اهمیت دارد

عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: بیش از اینکه مکان یابی شهرک های صنعتی حائز اهمیت باشد فعال سازی آن ها با هدف ایجاد شغل اهمیت دارد.
غفلت وزارت راه از بخش شهرسازی/فعال سازی شهرک های صنعتی بیش از مکان یابی آن ها اهمیت دارد عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: بیش از اینکه مکان یابی شهرک های صنعتی حائز اهمیت باشد فعال سازی آن ها با هدف ایجاد شغل اهمیت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101554205064.jpg غفلت,وزارت,راه,از,بخش,شهرسازی/فعال,سازی,شهرک,های,صنعتی,بیش,از,مکان,یابی,آن,ها,اهمیت,دارد Icana

فرج الله رجبی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص اینکه شهرک های صنعتی نباید در کنار کلانشهرها به ویژه تهران باشند، گفت: با توجه به اینکه نمی توانیم در فضای انتزاعی صحبت کنیم، اظهارنظر در خصوص شهرک های ایجاد شده از قبل هم صحیح نیست.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه می توان با اتخاذ سیاست ها و ارایه راهکارهایی از ایجاد شهرک های جدید صنعتی در حواشی شهرها جلوگیری کرد، افزود: در خصوص شهرک هایی که از قبل ایجاد شده نمی توان تصمیم گیری کرد زیرا شرایط کشور این موضوع را توجیه نمی کند.

اکنون مشکل ما مکان یابی شهرک های صنعتی نیست

وی با تاکید بر اینکه شهرک های صنعتی در کنار کلانشهرها از منظر شهری زشت یا زیبا مستقر شده اند، تصریح کرد:درحال حاضر مشکل مکان یابی شهرک های صنعتی نیست، مشکل این است که شهرک های صنعتی را فعال کرده و ظرفیت های موثر به مرحله بهره برداری برای ایجاد اشتغال برسانیم.

شهرک صنعتی
شهرک صنعتی

رجبی با بیان اینکه در خصوص شهرک هایی که از قبل در کنار کلانشهرها ایجاد شده اند نمی توان تصمیمی اتخاذ کرد، گفت: در گذشته توجه وزارت راه و شهرسازی به بخش شهرسازی ضعیف بوده که این شهرک های صنعتی در کنار کلانشهرها ایجاد شده اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی باید در مرحله تصمیم گیری در خصوص ایجاد شهرک های صنعتی مداخله می کرد، افزود: اکنون این وزارتخانه در خصوص ایجاد شهرک های جدید باید دقت بیشتری به خرج دهد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet