هدر موبایل
1397/04/06 11:35:52
سرویس فرهنگی
مسعودی مطرح کرد:

ثبت جهانی مشاهیر ایرانی در یونسکو ظرفیتی برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر خارجی

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید ظرفیتی که ثبت جهانی مشاهیر ایرانی در یونسکو برای کشور ایجاد می‌کند، برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر خارجی بسیار مفید است.
ثبت جهانی مشاهیر ایرانی در یونسکو ظرفیتی برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر خارجی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید ظرفیتی که ثبت جهانی مشاهیر ایرانی در یونسکو برای کشور ایجاد می‌کند، برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر خارجی بسیار مفید است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105647218171.jpg ثبت,جهانی,مشاهیر,ایرانی,در,یونسکو,ظرفیتی,برای,توسعه,گردشگری,و,جذب,گردشگر,خارجی Icana

اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص در نوبت بودن مشاهیر ایرانی برای ثبت‌جهانی در یونسکو گفت: مشاهیر نامی ایران معرفی‌کننده نام ایران در دنیا هستند و باید برای ثبت جهانی آنها تمام دستگاه‌ها ازجمله وزارت فرهنگ و وزارت امور خارجه از تمام تلاش خود استفاده کنند تا این مشاهیر با نام ایران در یونسکو ثبت شوند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: متأسفانه پیش از این، کشورهای همسایه  که درگذشته بخشی از خاک ایران بودند، مشاهیر نامی ایرانی را با نام کشور خود در یونسکو ثبت کردند و وزارت فرهنگ در این خصوص منفعلانه عمل کرد.

وی ادامه داد: ظرفیتی که ثبت جهانی مشاهیر ایرانی در یونسکو برای ما ایجاد می‌کند، برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر خارجی بسیار مفید است و باید برای حوزه فکر جدی صورت بگیرد و مسئولان وزارت فرهنگ وظیفه‌ای سنگین دارند تا این مشاهیر ایرانی را برای ثبت جهانی به یونسکو معرفی و مدارک مربوطه را به این سازمان ارسال کنند.

این نماینده مجلس در دوره دهم بابیان اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس در این زمینه می‌تواند با وزارت فرهنگ همکاری داشته باشد و باید برای ثبت‌جهانی آنها یک حمیت جدی وجود داشته باشد، تأکید کرد: تسریع در انجام امورات ثبت جهانی مشاهیر باید در دستورکار وزارت فرهنگ قرار بگیرد و نباید با تأخیر فرصت را برای کشورهای دیگر باز گذاشت تا مشاهیر ایرانی را با نام کشور خود ثبت جهانی کنند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این امیدواری وجود دارد که دولت و مسئولین وزارت فرهنگ با دیپلماسی فرهنگی در جهت ثبت جهانی مشاهیر ایرانی اقداماتی مؤثر و سریع انجام دهند و با ثبت جهانی آنها گامی مهم در جهت معرفی تمدن ایرانی به جهانیان بردارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet