هدر موبایل
1388/06/09 15:39:00
سرویس صحن

متن کامل سخنان روح‌ا.. حسینیان در دفاع از وزیر پیشنهادی اطلاعات

**روح‌ا.. حسینیان در دفاع از وزیر پیشنهادی اطلاعات سخن گفت.

متن سخنان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر به این شرح است:

دوستان در دفاع از وزیر پیشنهادی اطلاعات صحبت‌هایی را کردند که بنده بر برخی از این سخنان تاکید و بعضی نکات دیگر را هم عرض می‌کنم اول: مقوله امنیت از مقولاتی است که در مفهوم ومصداق همواره در حال تحول می‌باشد بی‌شک مقوله امنیت در چارچوب کودتا و عملیات سخت نظامی محدود نمی‌شود جدیدترین شیوه‌های براندازی امروز به شکل فرهنگی درآمده است و از ابزار فرهنگی استفاده می‌کنند، خصوصاً از آنجایی که جمهوری اسلامی یک انقلاب فرهنگی بوده است دشمنان جهان‌خوار به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه فروپاشی نظام جمهوری اسلامی ایران اقدامات فرهنگی است و به همین جهت دهها رسانه شفاهی، کتبی ، صوتی و تصویری را به زبان فارسی راه‌اندازی کردند تا به سست کردن مبانی دینی مردم مسلمان ایران ناتوان و ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی ترویج سکولاریزم فاصله‌ انداختن بین مسئولان حکومتی و مردم و بحرانی نشان دادن کشور به پردازند. امروز اصولاً نوعی از کودتا در کشورهایی مانند ایران توسط آمریکا طراحی می‌گردد که نام آن را رنگین و مخملین و نرم گذاشته‌اند اما همه اینها نشانگر این است که امنیت از مقوله نظامی به مقوله این فرهنگی و سیاسی تبدیل شده است بنابراین امروز نظام جمهوری اسلامی به وزیر اطلاعاتی نیاز دارد که جنبه فرهنگی برجسته تهاجم فرهنگی را بشناسد و مقوله رسانه‌ را درک کند و ابزارهای خنثی سازی را از سخت ابزاری به نرم ابزاری ارتقاء دهد . خوشبختانه آقای مصلحی با سابقه فرهنگی و کارنامه درخشان در این زمینه صالح‌ترین فرد برای این منسب است. آقای مصلحی در مسئولیت‌های عقیدتی سیاسی نهادهایی مانند جامعه مدرسین، قرارگاه کربلا، و نمایندگی مقام معظم رهبری در قرارگاه‌های کربلا  و خاتم و نیروی زمینی سپاه و نیروی مقاومت و نیروی هوایی، نشان داده است که آشنایی کامل با مقوله فرهنگ را دارا می‌باشد و موفقیت‌های وی در این مسئولیت‌ها کاملاً توانایی فرهنگی وی را ثابت می‌کند.

آقای مصلحی با راه‌اندازی و مدیریت پنج مجله فرهنگی سیاسی با مقوله رسانه آشنا شده است و نقش آنان را به خوبی می‌شناسد نقش آقای مصلحی در راه‌اندازی هادیان سیاسی که بی‌شک از موثرترین اقدامات در جهت عمق بخشی فرهنگی و مبانی انقلاب و توجیه سیاسی بین نیروهای سپاه و بسیج بوده و اعتقاد ایشان را همچنان به مقوله فرهنگ نشان می‌دهد.

بی شک یکی از آسیب‌های اطلاعاتی در جمهوری اسلامی تبدیل شدن وزارت اطلاعات به یک سازمان حرفه‌ایی مستقل از مردم است و منفک کردن آن از توده‌های مردم یک آفت اطلاعاتی است همان طور که توده‌های مردم در ایران اسلامی موجب انقلاب اسلامی برپادارنده نظام اسلامی و حافظ و نگهبان آن و بهترین ناظران در جلوگیری از اجرابوده‌اند و همان طور که بیشترین مسئولیت را مردم در بزرگترین بحران‌ها مانند جنگ هشت ساله به دوش کشیده‌اند اطلاعات ما بدون مشارکت مردم به بیراهه رفتن است بنابراین یکی از اقدامات اساسی در این دوره هر چه بیشتر مردمی کردن اطلاعات و برقراری رابطه با مردم است.

از ویژگی‌های مصلحی، انتقال به این رابطه و تجربیات موفقیت آمیز وی در این زمینه است آقای مصلحی به عنوان نماینده ولی‌فقیه در بسیج که مردمی ترین نهاد انقلابی است کوله باری از تجربه دارد وی در این نهاد مردمی با سازماندهی اقشار مردم ایران خصوصاً در سطوح بالای فرهنگی از جمله بسیج دانشجویی ، بسیج اساتید و طلاب وسایر اقشار تحول بزرگی را در مصونیت بخشیدن بر نیروهای انقلاب و هماهنگی آنها به وجود آورده است که امید است در وزارت اطلاعات باهمین روحیه تحولی بزرگ را در برپایی بسیج اطلاعاتی با مشارکت دهها میلیون به وجود آورد . البته منظورم ارتباط طرفینی با مردم، همفکری، توجه و توسعه سیاسی ، آشنا کردن مردم با ترفند‌های دشمن و اطلاع رسانی متقابل می‌باشد.

3- یکی از آسیب‌های نیروهای اطلاعاتی در نظام اسلامی ما گرایش به دنیا است و این لااقل در یک دوره تجربه شده است نیروهای اطلاعاتی باید برانگیزه‌های خدا محوری و خلوص نیت بدور از هرگونه انگیزه‌های مادی به پیگیری و هدایت شوره بپردازند.

چنانچه بارها شاهد بوده‌ایم که نه ابزار پیشرفته و نه شگردهای فنی و تخصصی بلکه فقط انگیزه‌های خدایی عامل پیگیری‌های سرنوشت ساز در وزارت اطلاعات بوده است.

امروز وزارت اطلاعات نیازمند مردی است که همه خصوصیات لازم را برای انطباق خط خلوص ونیت الهی در بین نیروهایش تقویت کند و خوشبختانه آقای مصلحی با پاکدستی و ساده زیستی و خلوص نیت می‌تواند این بعد بسیار حساس را در وزارت اطلاعات توسعه دهد.

4- یکی از نیازهای اطلاعاتی و شرایط موفقیت در تصمیم‌گیری‌ها متانت است عجله و عصبانیت از آسیب‌های عملیات اطلاعات است که خوشبختانه آقای مصلحی از این متانت و صبوری برخوردار است و همین امر موجب آرامش نیروهای وزارت اطلاعات شده است (پس از اینکه افراد زیادی برای وزارت اطلاعات مطرح شدند وقتی نیروهای اطلاعات دیدند که آقای مصلحی می‌خواهند به وزارت اطلاعات تشریف بیاورند یک آرامشی در بین نیروهای وزارت حاکم شد.

5- در پایان از همه دوستان و همکاران درخواست می‌کنم که با توجه به شرایط کشور و تداوم سوژه‌های دشمنان خارجی و گروهک‌های ضد انقلاب به همه وزرای سیاسی، امنیتی،‌ اطلاعات، کشور و دفاع ، آقایان مصلحی، نجار، با رای قاطع چشم امید دشمنان را کور و انشاالله با حمایت همه جانبه با رای فراوان بر آرامش و تعدیل جامعه افزایش دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet