پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/04/05 08:29:52
سرویس اجتماعی
رستمیان مطرح کرد:

حضور 40 درصدی کودکان کار در خیابان برای تامین معیشت/ بررسی عملکرد سازمان بهزیستی در ساماندهی کودکان کار

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی عملکرد سازمان بهزیستی در زمینه ساماندهی کودکان کار که به صورت پایلوت در سه استان اجرا می‌شود، در این کمیسیون خبر داد.
حضور 40 درصدی کودکان کار در خیابان برای تامین معیشت/ بررسی عملکرد سازمان بهزیستی در ساماندهی کودکان کار عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی عملکرد سازمان بهزیستی در زمینه ساماندهی کودکان کار که به صورت پایلوت در سه استان اجرا می‌شود، در این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201705102950548004.jpg حضور,40,درصدی,کودکان,کار,در,خیابان,برای,تامین,معیشت/,بررسی,عملکرد,سازمان,بهزیستی,در,ساماندهی,کودکان,کار Icana

علی رستمیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم واگذاری دائم سرپرستی کودکان کار به بهزیستی پس از سه مرتبه پذیرش و رها شدن کودکان در خیابان، گفت: باید پس از سه مرتبه پذیرش و بی توجهی خانواده ها نسبت به وضعیت کودکان از خانواده آنان سلب حضانت شده و سرپرستی دائم آنها به سازمان بهزیستی محول شد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه ضعف برنامه ریزی و بی برنامگی بهزیستی در عدم تعیین تکلیف وضعیت کودکان کار به روشنی مشهود است، افزود: رییس سازمان بهزیستی در این رابطه بجز شعار و اقدامات سمبلیک هیچ گونه برنامه علمی و عملی برای ساماندهی کودکان کار نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه پیش از ساماندهی کودکان کار باید وضعیت نابسامان بهزیستی ساماندهی شود، تصریح کرد: بهزیستی به عنوان متولی در این رابطه تنها به شعار اکتفا کرده و متاسفانه هیچ گونه مدیریت هوشمند و برنامه ریزی کوتاه، میان و بلندمدت برای ساماندهی کودکان کار ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه 40 درصد کودکان کار برای تامین معیشت خانواده در خیابان ها حضور دارند، گفت: توانمندسازی، ارائه خدمات مددکاری و مهارت ها و همچنین برگشت به تحصیل کودکان کار باید در دستور کار بهزیستی قرار گیرد؛ البته اغلب خانواده های کودکان کار تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند.

نماینده مردم سلسه و دلفان در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه بهزیستی برنامه مدون و هوشمند برای ساماندهی کودکان کار ندارد از بررسی عملکرد بهزیستی به صورت پایلوت از سه استان کشور در زمینه  کودکان کار، بچه های طلاق، رضایتمندی مردم و اشتغال خبر داد و گفت: این گزارش عملکرد به زودی در کمیسیون مطرح و بعد از بررسی تخصصی و علمی به صحن علنی ارائه و در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت؛ همچنین در مورد هزینه کرد بودجه 900 میلیارد تومانی برای حمایت از اشتغال معلولان نیز باید شفاف سازی شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از بکارگیری کودکان در مراکز پسماند توسط پیمانکاران شهرداری پایتخت انتقاد کرد و گفت: بهزیستی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متولی حمایت از کودکان کار هستند اما متاسفانه امور کودکان را رها کرده و به امور بدون اولویت روی آورده اند؛ متاسفانه ناتوانی، بی برنامگی و سیاسی کاری رییس سازمان بهزیستی سد راه رفع مشکلات کودکان کار است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet