هدر موبایل
1397/04/04 14:30:27
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قنبری:

رئیس جمهوری تمام هم و غم خود را بر بازنگشتن تحریم ها بگذارد

فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه هیچ کشوری در شرایط تحریم نه قدرتمند شده و نه توانسته مشکلات مردم خود را برطرف کند، گفت: روحانی باید تمام هم و غم خود را بر این بگذارد که مانع از بازگشت تحریم‌ها و حاکم شدن شرایط غیرعادی بر اقتصاد کشور شود.
رئیس جمهوری تمام هم و غم خود را بر بازنگشتن تحریم ها بگذارد فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه هیچ کشوری در شرایط تحریم نه قدرتمند شده و نه توانسته مشکلات مردم خود را برطرف کند، گفت: روحانی باید تمام هم و غم خود را بر این بگذارد که مانع از بازگشت تحریم‌ها و حاکم شدن شرایط غیرعادی بر اقتصاد کشور شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101263748618.jpg رئیس,جمهوری,تمام,هم,و,غم,خود,را,بر,بازنگشتن,تحریم,ها,بگذارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ داریوش قنبری در پاسخ به پرسشی درباره اینکه اگر شما رییس‌جمهور بودید در شرایط فعلی کشور چه می‌کردید، اظهار کرد: امروز مسائل و مشکلات مختلفی در کشور در حوزه‌های سیاست خارجی، اقتصاد و سیاست داخلی وجود دارد و با توجه به وعده‌هایی که آقای روحانی به مردم داده‌اند مردم انتظار دارند که هر چه سریعتر مشکلات آنها برطرف شود.

وی با بیان اینکه انتخابات سال ۹۲ رفراندومی برای رفع تحریم‌ها بود، ادامه داد: مردم در سال ۹۲ به آقای روحانی رای دادند تا تحریم‌ها برداشته شود، اقتصاد از ناحیه سیاست خارجی بهبود پیدا کند و وضع مردم بهتر شود. آقای روحانی نیز از همین مسیر برجام را به نتیجه رساند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به روی کار آمدن ترامپ و خروج آمریکا از برجام، گفت: با توجه به روی کار آمدن ترامپ، امروز برجام با مشکلاتی جدی مواجه شده است. در این شرایط باید اقدامی شود که کشور از وضع موجود نجات پیدا کند، نباید زانوی غم بغل کرد و گفت که دیگر همه چیز تمام شده بلکه باید فکری برای خروج از وضع موجود کرد چرا که در سیاست ما امری غیرممکن نداریم بلکه این امکان هست که راه‌های دیگر برای ادامه کار انتخاب شود.

قنبری تاکید کرد: روحانی امروز باید محصول چهار سال اول ریاست‌جمهوری خود در عرصه سیاست خارجی را از شر ترامپ و فشارهای آمریکا که گریبان او را گرفته است نجات دهد و نباید منفعلانه عمل کند. همان‌طور که در چهار سال نخست آقای روحانی توانست آن موفقیت بزرگ را به دست آورد امروز نیز باید تلاش کند که همچنان مشکلات را از پیش‌روی خود و کشور بردارد.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد روحانی در بسیاری از امور اختیارات چندانی ندارد، اظهار کرد: گروه‌هایی هستند که رییس‌جمهوری را محدود می‌کنند و به او اجازه کار نمی‌دهند، این گروه‌ها محدودیت‌هایی را ایجاد کرده‌اند که روحانی باید علاوه بر حل مشکلات کشور با این محدودیت‌ها نیز مبارزه کند.

این عضو حزب مردم‌سالاری همچنین با تاکید بر اینکه نمی‌شود انتظار معجزه داشته باشیم که فقط روحانی مشکلات موجود را حل کند، افزود: قوای دیگر به ویژه مجلس باید به کمک دولت بیایند، همچنین مردم نیز باید کمک کنند و همه تلاش نمایند که کشور از وضع بحرانی که دشمنان در تلاش برای تحمیل آن هستند عبور کنند.

قنبری به اتخاذ سیاست‌های خصمانه از سوی دولت آمریکا علیه ایران اشاره و خاطرنشان کرد: در دشمنی آمریکا تعارفی وجود ندارد چرا که آنها بسیاری از مسائل را رک به زبان آوردند. باید پذیرفت که آمریکا یک ابرقدرت است و به نوعی قدرت و توان متحد کردن دیگران علیه جمهوری اسلامی ایران را دارد. در این شرایط باید تلاش کنیم که وضع فعلی به شکلی مدیریت شود.

وی با تاکید بر لزوم انجام گفت‌وگو با بزرگان نظام از سوی رییس‌جمهوری، گفت: در ارتباط با مسائل و مشکلات پیش‌روی کشور باید با بزرگان نظام رایزنی شود و بهترین مسیری که تامین‌کننده منافع ملت ایران است انتخاب گردد. قطعا بزرگان نظام می‌دانند که این مسیر کدام است و می‌توانند راهکاری برای حل مشکلات پیش‌روی کشور اتخاذ کنند.

این فعال سیاسی در ادامه با انتقاد از تلاش برخی در داخل برای شکست برجام، اظهار کرد: ما در برجام به خوبی عمل کردیم و توانستیم به نتایج خوبی نیز دست پیدا کنیم اما در کل برخی اختلاف نظرها و دلواپسی‌ها و قدرت دلواپسان تا حدود زیادی برجام را تحت‌الشعاع قرار داد. همچنان که باید بگوییم آمریکا مقصر اصلی در خروج از برجام است، نباید تلاش دلواپسان داخلی و کارشکنی آنها در این تصمیم ترامپ را نادیده بگیریم. در این زمینه اگر طور دیگری عمل می‌شد که بهانه به دست ترامپ نیفتد شاید می‌توانستیم مسیر دیگری را برویم و برجام نیز به سرنوشت امروز دچار نمی‌شد.

قنبری با بیان اینکه هیچ کشوری در شرایط تحریم نه قدرتمند شده و نه توانسته مشکلات مردم خود را برطرف نماید، تاکید کرد: آقای روحانی باید تمام هم و غم خود را بر این بگذارد که مانع از بازگشت تحریم‌ها و حاکم شدن شرایط غیرعادی بر اقتصاد کشور شود. قطعا اگر مسیر پیش‌رو به سمت مناسبی اصلاح نشود و نتوانیم در سلامت از بحران فعلی عبور کنیم، بدون تعارف اوضاع مناسبی پیش‌رو نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا؛ وی خاطرنشان کرد: باید یکسری اقدامات عملی انجام شود و مردم نتایج تاثیرگذار آنها را ببینند. در این زمینه روحانی به تنهایی نمی‌تواند اقدامات مورد نظر را انجام دهد بلکه وحدت و اتحاد همه مسئولان نظام و اجماع آنها بر سر مشکلات مردم می‌تواند کارساز باشد. همه در سطوح عالی نظام باید در کنار روحانی تلاش کنند تا مشکلات برطرف شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet