حلول ماه ربیع الاول
1397/04/04 21:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابتکار:

دولت از تحقق مطالبات عقب‌نشینی نکرده/ مردم دولت را همراهی کنند

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه دولت به هیچ عنوان از تحقق مطالبات کوتاه نیامده و عقب نشینی نکرده است، گفت: سیاست‌ دولت همراهی با مردم و جلوگیری از سودجویی‌ها و شفافیت بیشتر و مطالبه گری در چهارچوب قانون است.
دولت از تحقق مطالبات عقب‌نشینی نکرده/ مردم دولت را همراهی کنند معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه دولت به هیچ عنوان از تحقق مطالبات کوتاه نیامده و عقب نشینی نکرده است، گفت: سیاست‌ دولت همراهی با مردم و جلوگیری از سودجویی‌ها و شفافیت بیشتر و مطالبه گری در چهارچوب قانون است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100792192004.jpg دولت,از,تحقق,مطالبات,عقب‌نشینی,نکرده/,مردم,دولت,را,همراهی,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معصومه ابتکار با بیان اینکه اقتصاد کشورها فراز و نشیب‌های زیادی دارد و شرایط اجتماعی، سیاسی و عمومی همه کشورها دچار تغییراتی می‌شود، گفت: کشور ما دقیقا در نقطه اوج پیشرفت و تحولات مثبت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی قرار دارد اما با تغییر رویه،  عهدشکنی دولت آمریکا و انتخاب رئیس جمهوری آن که با همه معاهدات بین‌المللی مشکل داشته و رفتارهای غیرعادی از خود بروز می دهد، دچار آسیب‌هایی شده است.

وی با اشاره به اینکه مسائل روز کشور، صرفا مسائل داخلی نیستند، افزود: شرایط داخلی کشور تا به الان  رو به رشد بود، برای مثال اینکه تاحدی برجام محقق شده و یا مانع شده بود که تحریم‌ها شکل گسترده‌تری به خود نگیرد از جمله این موارد است. همچنین از نظر فضای اجتماعی و عمومی کشور و  وضع دانشگاه‌ها، تغییراتی ایجاد شده بود برای مثال در دانشگاه‌ها نزدیک به 3000 نفر دانشجوی ستاره‌دار داشتیم که الان تعداد آنها بسیار کمتر شده است و به زیر 50، 60 نفر رسیده است. پیش از این تئاتر در کشور  تعطیل شده بود اما الان گفته می‌شود روزانه بیش از 100 نمایش تئاتر در تهران برگزار می‌شود. بین سال‌های 91 تا 92 تقریبا وضعیت تئاتر تعطیل بود و بحث این بود که فعالیت در تئاتر منتفی است. همچنین فعالیت‌های احزاب کلا به عنوان یک تهدید محسوب می‌شد، اما الان احزاب در حال فعالیت هستند و حتی چهار حزب مربوط به زنان هستند و مجوز دریافت کردند به طوری که در همین چند ماه گذشته کنگره برگزار کردند.

ابتکار با تاکید بر اینکه فضای اجتماعی و سیاسی کشور نسبت به گذشته بهبود یافته است، تصریح کرد:  بسیاری از آزادی‌ها و طرح مسائل اتفاق افتاده است. در مورد بحث اینترنت با تمام مشکلاتی که در مورد تلگرام به وجود آمد شرایط متفاوت شده است. باید شرایط عمومی کشور را به یاد داشته باشیم و فراموش نکنیم که در چه شرایطی قرار داریم و چه وضعیتی در پیش روی ما قرار دارد. به نظر می‌رسد آگاهی و شناخت شرایط  کشور و دنیا و اتفاقاتی که الان در سطح جهان رخ می‌دهد بسیار مهم است و خانواده‌ها و آحاد جامعه باید نسبت به این شرایط کاملا آگاه باشند.

دشمنان برای ایران، یک جنگ اقتصادی تدارک دیده‌اند
وی در ادامه افزود: مردم درباره اتفاقات اخیری که رخ می دهد  باید انتخاب‌های درست و تشخیص‌های درستی داشته باشد. بحث داشتن تشخیص درست در فضای مجازی و فضای عمومی سیاسی، اقتصادی و ... بسیار مهم است. اینکه امروز چه رفتار اقتصادی به نفع کشور است، بسیار مهم است. عده‌ای فکر کرده‌اند تا الان شرایط اقتصادی رو به ناپایداری حرکت کرده است باید سکه خریداری کنند. این رفتارها ممکن است از سر منافع آنی و زودگذر فردی باشد. اما افراد باید منافع بلندمدت خودشان، خانواده وکشورشان را ببینند. این موارد ریشه زیادی در باورهای انسان و خانواده دارد و ما باید در هر زمانی برای آینده ایران و جامعه‌مان فکر کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: رئیس جمهور منتخب مردم است و برای رفاه مردم و رفع این شرایط و برای گذراندن آن با حداقل آسیب ها و با عزت ملی تلاش می کند. طبعا در چنین شرایطی باید اول فکر امنیت و عزت ایران و اصولی که همه ما را کنار هم نگه داشته است باشیم. مرحله بعد این است که دولت باید برای این شرایط از قبل  فکر کرده باشد. بسیاری از تدابیر قبل از اینکه ترامپ خروجش را از برجام اعلام کند،  پیش بینی شده و اقداماتی صورت گرفته بود اما مشخص بود که دشمنان برای ایران، یک جنگ اقتصادی تدارک دیده‌اند.

همه باید کنار هم باشیم تا بتوانیم جلوی فساد و سوءاستفاده‌ها را بگیریم
ابتکار با بیان اینکه بعضی از همسایگان در منطقه آماده این اقدامات شده اند، تصریح کرد: از یک طرف کشورهایی هم سرسختانه با ایران دشمنی کرده و جنگ اقتصادی و روانی ایجاد کرده‌اند. آنها با همکاری و حمایت آمریکا و اسرائیل و برخی از کشورهای منطقه این تدارکات را چیده بودند که همزمان با اعلام خروج آمریکا از برجام، اتفاقاتی داخل کشور بیفتد، دولت در این سال‌ها با وجود همه فشارها و مشکلات تورم را کنترل کرد و این غیرقابل انکار است، هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که در چهار سال و نیم گذشته و حتی الان بر اساس آخرین آماری که بانک مرکزی اعلام کرده است، تورم هنوز زیر 10 درصد است البته مشخص است که با تغییراتی که در نرخ ارز اتفاق افتاده است و فشارهایی که وجود دارد این نرخ حتما تغییر خواهد کرد.

ابتکار تاکید کرد: دولت تمام توان خود را گذاشته و خواهد گذاشت تا مردم ارزاق عمومی و زندگی روزمره‌شان آسیب نخورد . باید تلاش کنیم و به دولت کمک کنیم. امروز آن لحظه‌ای نیست که هر کس به سمت خودش حرکت کند و منافع لحظه‌ای خودش را ببیند و باید تلاش کنیم تا نتیجه به نفع همه ما باشد و به آسایشی که می‌خواهیم و رفع حداقل نیازهایمان دست پیدا کنیم. همه باید کنار هم باشیم تا بتوانیم جلوی فساد و سوءاستفاده‌ها را بگیریم اما یک عده‌ای دست به سوءاستفاده زدند و می‌خواهند به جای اینکه این فضا را برای پیشبرد تولید کار و اقتصاد ملی استفاده شود، عده‌ای آمده‌اند این فضا را برای منافع فردی‌شان استفاده می‌کنند، باید با این موضوع برخورد شود و دولت تمام تلاش خودش را انجام می‌دهد تا مشکلات را برطرف کند اما مردم باید هوشیار باشند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: دولت در مورد هر موضوعی آماده مذاکره است، حتی شب گذشته آقای جهرمی وزیر ارتباطات در محل اجتماع مردم حاضر شده و بهترین واکنش را با انتشار اسامی کسانی که ارز را گرفته‌اند و به مصرف واقعی خودش نرسانده‌اند؛  انجام داد. این رویه با دستور رئیس جمهور ادامه پیدا خواهد کرد. شفافیت بهترین راه و شیوه است. این دولت دولتی است که با مردم همراه است، دولتی است که اصلا دلش نمی‌خواهد حتی یک جوان بیکار باشد و دستش از حداقل نیازهای معیشتی خودش کوتاه باشد. دولتی است که با رای مردم روی کار آمده است و تمام توان خودش را برای تحقق شعارهایش به کار می‌برد. نمونه اخیر آن را می‌بینید که در جامعه اتفاق می‌افتد. خیلی از این موارد حاصل پیگیری‌ها و پافشاری‌هایی است که شخص رئیس جمهور برای حل این مسائل دارند.

مردم می‌توانند به صورت خودجوش با دولت همراهی کنند

ابتکار به مردم اطمینان خاطر داد که دولت برای حل مسائل تلاش می‌کند و به هیچ عنوان از تحقق مطالبات کوتاه نیامده و عقب نشینی نکرده ولی در شرایط جدید بین‌المللی قرار گرفته و این شرایط بین‌المللی طبعا دولت را به تغییر یک سری سیاست‌ها واداشته است. ما در برابر این تهدیدات باید بتوانیم کشور را در آرامش و معیشت مردم را حفظ کنیم و تدابیر لازم را بی‌اندیشیم، تدابیری که در بسیاری از کشورهای دنیا بدون این تهدیدات وجود دارد از الان مهمترین مسئله همراهی با دولت است. مردم می‌توانند به صورت خودجوش با دولت همراهی کنند، سیاست‌های دولت در همراهی با مردم و جلوگیری از سودجویی‌ها و شفافیت بیشتر و مطالبه گری در چهارچوب قانون است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: دولت مخالف مطالبه گری و انتقاد نیست و اخیرا فضاهایی را برای اعتراضات تصویب کرده است. دولت، دولتی است که کاملا به این مسائل نگاهی باز دارد و نگاهش پیشرو است. بهترین کار این است که هر خانواده‌ای فکر کند برای اینکه بتوانیم از این شرایط عبور کنیم و با سرافرازی در مقابل دشمنان ایران بایستیم چه کار می‌توانیم بکنیم و چه گامی را می‌توانیم برداریم؟ الان زمانی است که دولت، نیاز به انسجام، همراهی و پشتوانه‌های قوی مثل خانواده‌های ایرانی دارد. زمانی است که باید فکر کنیم چه نقشی را می‌توانیم ایفا کنیم تا دشمنان ایران طمع نکنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet