هدر موبایل
1397/04/05 09:38:27
سرویس اقتصادی
بدری تاکید کرد:

رسیدگی به شکایت مالباختگان پردیسبان در مجلس/اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در اولویت بررسی

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، از بررسی اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: شکایتی از سوی مالباختگان پردیسبان به این کمیسیون نرسیده است.
رسیدگی به شکایت مالباختگان پردیسبان در مجلس/اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در اولویت بررسی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، از بررسی اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: شکایتی از سوی مالباختگان پردیسبان به این کمیسیون نرسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105753612437.jpg رسیدگی,به,شکایت,مالباختگان,پردیسبان,در,مجلس/اصلاح,قانون,پیش,فروش,ساختمان,در,اولویت,بررسی Icana

صدیف بدری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی ایرادات وارده به قانون پیش فروش ساختمان در مجلس، گفت: رفع ایرادات وارده به این قانون با هدف کاهش کلاهبرداری ها در بخش پیش فروش مسکن صورت می گیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کلاهبرداری ها در حوزه مسکن به ویژه پیش فروش در استان های مختلف کشور به شدت افزایش یافته است، افزود: متاسفانه ضعف نظارت ها روند رشد این نوع معضلات را رقم زده است.

مجلس در تلاش برای بهبود وضعیت بازار مسکن است

وی با تاکید بر اینکه مجلس در تلاش برای بهبود وضعیت بازار مسکن است، تصریح کرد: رسیدگی به قانون پیش فروش ساختمان از حیث اصلاح آن از مواردی است که از سوی کمیسیون عمران مجلس با هدف ساماندهی وضعیت بازار در دستور کار قرار گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری مشکلات رخ داده برای مالباختگان پردیسبان، گفت: این افراد نیز قربانی کلاهبرداری با شیوه پیش فروش شده اند.

شکایتی از مالباختگان پردیسبان به کمیسیون عمران مجلس نرسیده است

وی با تاکید بر اینکه نامه و شکایتی از مالباختگان این پروژه به کمیسیون عمران مجلس ارجاع نشده است، افزود: در صورتی که شکایتی از این عزیزان به مجلس ارسال شود به طور حتم با جدیت به بررسی مشکلات آن ها با دعوت از مسئولان مربوطه خواهیم پرداخت.

صدیف بدری

بدری ادامه داد: احقاق حقوق مردم وظیفه ذاتی مجلس بوده و در این رستا نمایندگان در کنار مالباختگان پردیسبان و پروژه هایی مانند آن هستند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مالباختگان پروژه پردیسبان در استان قزوین درگیر مشکلات عدیده شده اند، تصریح کرد: در صورت لزوم نشستی با نمایندگان این استان برای تسریع در رفع مشکلات مالباختگان برگزار خواهد شد.

به گزارش خانه ملت؛ پروژه "پردیسبان" 66طبقه با ارتقاع 230 متر،5000 واحد تجاری،سالن همایش 5000 نفره ، 6 تالار عروسی ، پارک برف و یخ – پارک آبی – پارک دلفین- باغ پرندگان- باغ گل، باغ موزه مینیاتور، دریاچه مصنوعی ، سالن های ورزشی تفریحی و سرگرمی های کودکان و نوجوانان، رستوران گردان و 60 رستوران و محل پذیرایی.» تمامی این اطلاعات در سایت رسمی شرکت در مورد مجموعه ای درج شده که هیچ مقام رسمی به غیر از اداره فرهنگ و ارشاد و اداره مسکن و شهرسازی قزوین، اطلاعی از سرنوشت آن ندارد.

سایت رسمی شرکت توصیه می کند سرمایه گذاران خرد دارایی هایشان را برای کسب سود به حساب مالکان پروژه ای واریز کنند که هنوز حتی کلنگ فاز اولیه احداث آن هم به زمین سفت و سیمانی جنب کارخانه سیمان آبیک نخورده است.

برآوردهای شرکت نشان می دهد؛سالیانه حداقل 100 هزار نفر در منطقه آبیک تردد می کنند.به همین جهت مالکان پروژه براین باورند که 12 هزار نفر را برای خدمت رسانی به این گروه به استخدام در می آورند ولی حداقل مشاهدات میدانی از محل اجرای پروژه تایید می کند،خبری از ساخت و سازهای عظیم نیست.

درصورتی که پروژه ساختمانی به نتیجه برسد باید 15 هزار نفرهم در سه شیفت 24 ساعته برای واحدهای تجاری مجموعه کار کنند.بزرگترین هایپرمارکت کشور هم قرار است درهمین منطقه احداث شود با همه این اطلاعات هیچ خبری از مسئول واقعی نیست.

از اواخر مهر ۹۲ صداوسیما اقدام به پخش تبلیغات گسترده تلویزیونی پروژه برج ۶۶ طبقه در شمال آزادراه آبیک "پردیسبان" کرد و همین مسئله منجر شد که اعتماد افراد بسیاری برای خریداری سهام این پروژه شد.

باوجود اینکه پروژه‌های ساختمانی "پردیسبان" در چندین استان کشور ازجمله تهران،خراسان رضوی، قزوین و چندین استان دیگر در دست اجراست،اما گویا مجوزهای اولیه این پروژه از استانداری و شهرداری قزوین تهیه شده بود؛اما این شرکت در مسیر ساخت و سازهای خود مرتکب تخلفات گسترده‌ای شده‌ است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet