هدر موبایل
1397/04/05 13:24:09
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی داورانی:

روند کاهشی نرخ ارز آغاز می شود/بانک مرکزی بازار ثانویه ارز را مدیریت کند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:پیش بینی می شود که با تشکیل بازار ثانویه ارز و در صورت مدیریت صحیح بانک مرکزی بر این بازار، روند کاهشی قیمت ارز شروع شود.
روند کاهشی نرخ ارز آغاز می شود/بانک مرکزی بازار ثانویه ارز را مدیریت کند رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:پیش بینی می شود که با تشکیل بازار ثانویه ارز و در صورت مدیریت صحیح بانک مرکزی بر این بازار، روند کاهشی قیمت ارز شروع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105319694951.jpg روند,کاهشی,نرخ,ارز,آغاز,می,شود/بانک,مرکزی,بازار,ثانویه,ارز,را,مدیریت,کند Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تشکیل بازار ثانویه ارز گفت:از ابتدای سال 97 کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طرح دوفوریتی ساماندهی بازار ارز را آماده کرد و تیم اقتصادی دولت نیز موضوعات مطرح شده در طرح ساماندهی بازار ارز را پذیرفت؛ اما علی رغم این موضوعات، تصمیم ارزی غیرکارشناسی اتخاذ شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید پذیرفت اداره اقتصاد کشور با ارز تک نرخی در شرایط موجود اقتصادی ممکن نبود چرا که نمی توانست تمام ابعاد بازار ارز را پوشش دهد و کارشناسان نیز در این زمینه نقدهای خود را بیان کردند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی،گفت:بعد از گذشت حدود 3 ماه، دولت نظر مجلس  را در رابطه با موضوع تشکیل بازار ثانویه ارز پذیرفت؛ البته تاخیر در این خصوص هزینه های برای اقتصاد کشور در پی داشت.

لزوم ایجاد ثبات در اقتصاد

پورابراهیمی داورانی در ادامه گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم ایجاد ثبات در اقتصاد کشور تصریح کرد:دولت و بانک مرکزی باید با ابزارهای اقتصادی بازار متشکل ارزی را مدیریت کند تا از انجام معاملات ارزی بدون نظارت جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:پیش بینی می شود که با تشکیل بازار ثانویه ارز و در صورت مدیریت صحیح بانک مرکزی بر این بازار، روند کاهشی قیمت ارز شروع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet