هدر موبایل
1397/04/05 16:12:07
سرویس سیاسی
برزگر:

تسهیل روابط مالی بین‌المللی از مفاد برجام است/ لزوم ممانعت 4+1 از توقف روابط برای حفظ برجام

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه تسهیل روابط مالی بین‌المللی از مفاد برجام است، گفت: ممانعت ۴+۱ از توقف روابط مالی ایران و سیستم‌های بین‌المللی برای حفظ برجام ضروری است.
تسهیل روابط مالی بین‌المللی از مفاد برجام است/ لزوم ممانعت 4+1 از توقف روابط برای حفظ برجام عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه تسهیل روابط مالی بین‌المللی از مفاد برجام است، گفت: ممانعت 4+1 از توقف روابط مالی ایران و سیستم‌های بین‌المللی برای حفظ برجام ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104872861306.jpg تسهیل,روابط,مالی,بین‌المللی,از,مفاد,برجام,است/,لزوم,ممانعت,4+1,از,توقف,روابط,برای,حفظ,برجام Icana

شهروز برزگرکلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به پیشنهاد قانونگذاران ارشد کنگره آمریکایی مبنی بر رایزنی با رهبران کشورهای جهان جهت توقف ارتباط ایران با سیستم‌های مالی بین‌المللی، گفت: تسهیل روابط ایران با سیستم‌های مالی بین‌المللی یکی از مفاد برجام است، آمریکایی‌ها با خروج از توافق موضوع قطع روابط و ایجاد موانع بر سر راه روابط بانکی را دنبال می‌کند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورتی که اتحادیه اروپا دنبال رو آمریکا نباشد، در جریان مذاکرات بر تسهیل روابط مالی ایران و سیستم‌های بین‌المللی تاکید می‌کند. در حقیقت 4+1 برای حفظ برجام باید بر تمام بنندهای این توافق پایبند باشند.

وی افزود: گشایش‌های بانکی و انتقال پول ذیل روابط مالی باید هر چه سریعتر مورد توجه اروپایی‌ها قرار گیرد، پیروی 4+1 از سیاست‌های آمریکایی و توقف سیستم‌های مالی منجر به خروج ایران از برجام خواهد شد زیرا تاکید صرف بر حفظ برجام برای ما کافی نیست.

برزگر یادآور شد: ترامپ با اعلام خروج آمریکا از برجام همین اهداف را دنبال می‌کرد، آنها معتقد به افزایش فشار مالی و اقتصادی به ایران بودند و از همین رو از برجام خارج شدند تا بدون هیچ قید و شرطی به اهداف خود جامه عمل بپوشانند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی سال‌ها و تحت فشار آمریکایی‌ها توانسته انواع تحریم‌های اقتصادی و غیره را تحمل کند، لذا آمریکا با سختگیری‌ و هماهنگی با برخی کشورها چون عربستان نمی‌تواند موجب شکستن مقاومت مردم ایران شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ مقامات ارشد کنگره آمریکا طی نامه‌ای به کاخ سفید از وزارت خزانه داری آمریکا خواستند تا دسترسی ایران به سیستم‌های مالی بین المللی را قطع کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet