هدر موبایل
1386/08/07 14:29:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون فرهنگی عملکرد بودجه دستگاه های فرهنگی در سال 85 و 86 را مورد بررسی قرار داد

مخبر کمیسیون فرهنگی در خصوص جلسه یکشنبه کمیسیون فرهنگی گفت: عملکرد بودجه دستگاه های فرهنگی در سال ۸۵ و ۸۶ مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، ستار هدایت خواه اظهار داشت: در این جلسه گزارشی از عملکرد و بودجه مورد نیاز و برنامه های سال 87 دستگاه های مختلف فرهنگی از جمله صدا و سیما، وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، سازمان های میراث فرهنگی و گردشگری و تربیت بدنی و دفتر تبلیغات اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه گزارشی از بودجه سال 87 و تغییرات ایجاد شده در بودجه که از تجمیع 600 دستگاه که بطور مستقیم بودجه سالیانه خود را دریافت می کردند به 64 دستگاه که باید بودجه را غیرمستقیم دریافت کنند حکایت دارد، توسط مدیرکل دفتر فرهنگ و هنر معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی قرائت شد.

هدایت خواه با اظهار نگرانی از تجمیع دستگاه ها گفت: برخی از دستگاه های فرهنگی از جمله سازمان فرهنگ و ارتباطات، مجمع جهانی اهل بیت و سازمان اوقاف و ... زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد می شوند و بودجه سالیانه خود را از این وزارتخانه دریافت می کنند.

مخبر کمیسیون فرهنگی در خصوص دلایل نگرانی خود از تجمیع دستگاه ها گفت: مبنای کارشناسان برای تجمیع دستگاه ها چه بوده است؟ نگرانی ما این است برخی نهادهای فرهنگی که به نوعی تحت نظارت مقام معظم رهبری می باشند با توجه به تغییر و تحولاتی که در دولت ایجاد می شود دستخوش سلیقه گرایی شده و موجب ایجاد مشکلاتی گردد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet