هدر اصلی
1397/04/06 16:20:18
سرویس اجتماعی
خدادادی:

فوت سالانه 17 هزار نفر در سوانح جاده ای/ معلولیت 30 تا 50 هزار نفر/ پراید ارابه مرگ است، استفاده از آن در خور و شان ملت ایران نیست

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری فوت سالانه ۱۷ هزار ایرانی در تصادفات رانندگی از معلولیت سالانه ۳۰ تا ۵۰ هزار نفر در سوانح انتقاد کرد.
فوت سالانه 17 هزار نفر در سوانح جاده ای/ معلولیت 30 تا 50 هزار نفر/ پراید ارابه مرگ است، استفاده از آن در خور و شان ملت ایران نیست رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری فوت سالانه 17 هزار ایرانی در تصادفات رانندگی از معلولیت سالانه 30 تا 50 هزار نفر در سوانح انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801104716944757.jpg فوت,سالانه,17,هزار,نفر,در,سوانح,جاده,ای/,معلولیت,30,تا,50,هزار,نفر/,پراید,ارابه,مرگ,است،,,استفاده,از,آن,در,خور,و,شان,ملت,ایران,نیست Icana

سلمان خدادادی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از فوت سالانه 17 هزار ایرانی در سوانح جاده ای،گفت: همچنین 30 تا 50 هزار نفر نیز دچار معلولیت ذهنی و جسمی می شوند که خسارات جبران ناپذیری را به کشور و خانواده ها تحمل می کنند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه درصد بالایی از فوتی ها و معلولان در سوانح جاده ای جوانان هستند، افزود: به دلیل نبود سرپرست برخی از خانواده ها تحت پوشش سازمان های حمایتی قرار می گیرند بنابراین پشت نوبتی های کمیته امداد و بهزیستی سالانه افزایش می یابد.

وی با انتقاد از اینکه پراید ارابه مرگ است و استفاده از آن در خور و شان ملت ایران نیست ، تصریح کرد: مردم کشورهای افغانستان، عراق، آذربایجان و ترکیه با همین مبلغی که هموطنان ما بابت پراید هزینه می کنند می توانند بهترین خودروهای ایمن را خریداری کنند.

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه خودروهای ناایمن به عاملی برای قتل و عام مردم تبدیل شده است، تصریح کرد: همچنین جاده ها استاندارد نبوده و نقاط حادثه خیز نیز به علت کمبود اعتبار برای کاهش سوانح جاده ای رفع نشده بنابراین چطور می توان انتظار داشت با کاهش حوادث جاده ای در کشور مواجه شویم.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری الزام دولت به کاهش 31 درصدی حوادث رانندگی به نسبت تعداد 10 هزار خودرو تا پایان برنامه ششم، گفت: تاکنون اهداف این مصوبه محقق نشده از این رو نیاز است دولت با ایمن کردن خودروها و جاده ها گامی جدی برای عملیاتی کردن آن بردارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet