هدر موبایل
1397/04/06 13:19:49
سرویس صحن
علوی در تذکر شفاهی مطرح کرد:

آشفتگی بازار نتیجه روانی تحریم‌ها است نه خود تحریم‌ها

نماینده مردم لامرد در مجلس گفت: افزایش قیمت‌ها ناشی از تحریم‌ها نیست بلکه ناشی از هراس تحریم‌ها است؛ پیشنهاد می‌شود با بررسی کارشناس افتتاح حساب سپرده طلا در دستور کار قرار گیرد.
آشفتگی بازار نتیجه روانی تحریم‌ها است نه خود تحریم‌ها نماینده مردم لامرد در مجلس گفت: افزایش قیمت‌ها ناشی از تحریم‌ها نیست بلکه ناشی از هراس تحریم‌ها است؛ پیشنهاد می‌شود با بررسی کارشناس افتتاح حساب سپرده طلا در دستور کار قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806104758094641.jpg آشفتگی,بازار,نتیجه,روانی,تحریم‌ها,است,نه,خود,تحریم‌ها Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن علوی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 6 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار داشت: متأسفانه در این روزها شاهد اوضاع نابسامان اقتصادی هستیم که سبب فشارهای سنگین بر ملت ایران شده است؛ خروج از این بحران مستلزم شناخت علل و عوامل اقتصادی نابسامان است.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در شرایطی که آمریکا صرفا از برجام خارج شده و هنوز تحریم‌های اقتصادی آن علیه ایران به طور رسمی آغاز نشده است شاهد شوک‌های شکننده بر اقتصاد ایران هستیم، آنچه مسلم است تحریم‌های آمریکا سبب فشارهای شدید اقتصادی بر ایران خواهد شد.

وی تأکید کرد: آگاه باشید آشفتگی این روزهای بازار نتیجه غیر مستقیم و روانی تحریم‌ها است نه خود تحریم‌ها.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: به نظر می‌رسد حجم بالای نقدینگی ناشی از انحلال موسسات مالی و اعتباری و کاهش سود بانکی بدون هدایت این حجم نقدینگی به سمت تولید و صنعت در کنار شوک روانی ناشی از تحریم‌های اقتصادی تبدیل به یأس و ناامیدی در جامعه و تسویه حساب‌های سیاسی – جناحی رسانه‌ها شده است.

علوی گفت: چنین شرایطی باعث شده است که مردم با بی‌اعتمادی نسبت به پول ملی جهت حفظ ارزش وجوه نقدی خود اقدام به تبدیل پول ملی به اجناس با قابلیت حفظ ارزش سرمایه کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش تقاضا ناشی از هجوم سرمایه به سمت کالاهای سرمایه‌ای و کمبود عرضه در مقابل این حجم از تقاضا عامل افزایش حبابی قیمت‌ها و کالاهای سرمایه‌ای و تورم شدید در جامعه شده است. توجه داشته باشید پیش درآمد جنگ اقتصادی، جنگ روانی است.

نماینده مردم لامرد  ومهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افزایش قیمت‌ها ناشی از تحریم‌ها نیست بلکه ناشی از هراس تحریم‌ها است؛ پیشنهاد می‌شود با بررسی کارشناس افتتاح حساب سپرده طلا در دستور کار قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet