پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/04/06 14:56:42
سرویس اجتماعی
کمالی پور مطرح کرد:

تشدید کودک آزاری علت تقاضای بررسی لایحه حمایت از کودکان بر اساس اصل85 قانون اساسی/تعیین راه کارها برای کاهش خشونت

نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس تشدید خشونت علیه کودکان و افزایش تعداد کودکان کار را علت تقاضای بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی عنوان کرد.
تشدید کودک آزاری علت تقاضای بررسی لایحه حمایت از کودکان بر اساس اصل85 قانون اساسی/تعیین راه کارها برای کاهش خشونت نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس تشدید خشونت علیه کودکان و افزایش تعداد کودکان کار را علت تقاضای بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بر اساس اصل 85 قانون اساسی عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg تشدید,کودک,آزاری,علت,تقاضای,بررسی,لایحه,حمایت,از,کودکان,بر,اساس,اصل85,قانون,اساسی/تعیین,راه,کارها,برای,کاهش,خشونت Icana

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با اعلام وصول لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بر اساس اصل 85 قانون اساسی، گفت: تشدید کودک آزاری و خشونت علیه کودکان در چندین ماه گذشته و همچنین افزایش تعداد کودکان کار باعث شد تا احساس خطری در حوزه کودکان و نوجوانان داشته باشیم و بررسی و تصویب لایحه مذکور را در اولویت قرار دهیم.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه کمیسیون قضایی نهایت اهتمام خود را برای تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان به کار برد، افزود: کمیسیون، لایحه را به صحن علنی ارسال کرد که انتظار می رود با در اولویت قرار گرفتن لایحه نمایندگان با تقاضای رسیدگی به آن بر اساس اصل 85 قانون اساسی موافقت کنند.

وی ادامه داد: بر اساس اصل 85 قانون اساسی، طرح ها و لوایح پس از بررسی و تصویب در کمیسیون ها، با موافقت نمایندگان و بدون بررسی و تصویب در صحن علنی مجلس، برای تأیید به شورای نگهبان ارجاع می شود.

وی با بیان اینکه انتظار داریم با تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان از سوی شورای نگهبان از نظر روانی و روحی بتوان شرایطی را ایجاد کرد که شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و خشونت علیه کودکان باشیم، تصریح کرد: این قانون به تنهایی موجب کاهش آسیب ها علیه کودکان نمی شود اما اجرای آن می تواند کمک کننده باشد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، افزود: در این لایحه سازوکار لازم برای والدینی که کودکانشان را مورد آزار و اذیت قرار می دهند پیش بینی شده البته تنها به اعمال مجازات قانونی و کیفری اکتفا نشده است.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، افزود: به راهکارهای جلوگیری از آسیب ها و پیشگیری توجه شده؛ انتظار می رود با تبدیل لایحه به قانون خلاء های قانونی موجود رفع شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet