هدر موبایل
1397/04/06 17:40:00
سرویس اجتماعی
پاپی زاده هشدار داد:

آبیاری بخشی از مزارع جنوب تهران و استان البرز با فاضلاب خام و خطرناک/ 1500هکتار از مزارع کشور با فاضلاب آبیاری می شوند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از آبیاری ۱۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی کشور با فاضلاب انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بخشی از مزارع جنوب تهران و استان البرز با فاضلاب خام و خطرناک آبیاری می شود.
آبیاری بخشی از مزارع جنوب تهران و استان البرز با فاضلاب خام و خطرناک/ 1500هکتار از مزارع کشور با فاضلاب آبیاری می شوند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از آبیاری 1500 هکتار از مزارع کشاورزی کشور با فاضلاب انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بخشی از مزارع جنوب تهران و استان البرز با فاضلاب خام و خطرناک آبیاری می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/111325.jpg آبیاری,بخشی,از,مزارع,جنوب,تهران,و,استان,البرز,با,فاضلاب,خام,و,خطرناک/,1500هکتار,از,مزارع,کشور,با,فاضلاب,آبیاری,می,شوند Icana

عباس پاپی زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از آبیاری 1500 هکتار از مزارع کشاورزی کشور با فاضلاب، گفت: در دنیا بازچرخانی فاضلاب مورد توجه ویژه قرار گرفته و از آن به عنوان منبع آبی جدید یاد می کنند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شواری اسلامی، بازچرخانی فاضلاب را راهکاری مهم برای مقابله با بحران آبی و استفاده از آن در کشاورزی برای پیشگیری از آبیاری مزارع با فاضلاب دانست و افزود: سیاستگذاری در استفاده از آب های نامتعارف از مهمترین رسالتی است که وزارت جهاد کشاورزی باید آن را دنبال کند زیرا بهترین منابع برای آبیاری فضای سبز و کشاورزی به شمار می رود.

وی با انتقاد از اینکه بخشی از مزارع جنوب تهران و استان البرز با فاضلاب خام و خطرناک آبیاری می شود، تصریح کرد: بارها به سازمان حفاظت محیط زیست تذکر داده و از سازمان بازرسی خواستار ورود به این موضوع شدیم اما متاسفانه این معضل رفع نشده و نظارت دقیقی بر نحوه آبیاری مزارع صورت نمی گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه شهرداری ها و آب و فاضلاب کشور باید ملزم به تکمیل تصفیه خانه کلانشهرها شوند، گفت: خروجی آب از تصفیه خانه هایی که مورد تایید سازمان های استاندارد و محیط زیست قرار می گیرد را می توان برای مصارف کشاورزی و آبیاری مزارع استفاده کرد.

نماینده مردم دزفول در مجلس دهم، با انتقاد از برخی اظهارات مبنی بر اینکه خشکسالی و کمبود منابع آب در روی آوردن کشاورزان به استفاده از فاضلاب برای آبیاری موثر بوده است، ادامه داد: باید با تشدید نظارت ها از فعالیت مزارعی که با فاضلاب آبیاری می شوند جلوگیری کرد زیرا سلامت مردم در معرض تهدید قرار می گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت ورود جدی تمامی دستگاه های نظارتی از جمله سازمان غذا و دارو، استاندارد، بازرسی قوه قضائیه به موضوع آبیاری مزارع با فاضلاب تاکید کرد و گفت: صحت و سقم آبیاری مزارع جنوب با فاضلاب باید بررسی و اطلاع رسانی شود زیرا این موضوع با سلامت مردم سروکار دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet