خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1397/04/09 07:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

سهمیه ۳۰ درصدی و تراز علمی ۷۰ درصدی ایثارگران در کنکور ۹۷ / تاکید مجلس بر ضرورت ترمیم تیم اقتصادی دولت / آیا خبرهای افزایش قیمت بنزین صحت دارد؟

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
سهمیه ۳۰ درصدی و تراز علمی ۷۰ درصدی ایثارگران در کنکور ۹۷ / تاکید مجلس بر ضرورت ترمیم تیم اقتصادی دولت / آیا خبرهای افزایش قیمت بنزین صحت دارد؟ اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612104981667823.jpg سهمیه,۳۰,درصدی,و,تراز,علمی,۷۰,درصدی,ایثارگران,در,کنکور,۹۷,/,تاکید,مجلس,بر,ضرورت,ترمیم,تیم,اقتصادی,دولت,/,آیا,خبرهای,افزایش,قیمت,بنزین,صحت,دارد؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود از درخواستش از وزیر بهداشت در خصوص تاسیس پژوهشکده گیاهان دارویی و صنعتی در گیلان نوشت.

 

 

وی در پستی دیگر ضمن اشاره به اخبار رسانه ای که در زمینه افزایش سهمیه ایثارگران و مباحثی در مورد تراز علمی کنکور این عزیزان که این روزها منتشر و باعث ایجاد نگرانی هایی در جامعه معزز ایثارگری شده است، با رد اخبار مبنی بر افزایش سهمیه ایثارگران در کنکور اظهار داشت: این سهمیه 30 درصدی در برنامه ششم توسعه گنجانده و تصویب شد بنابراین از ابتدای سال 1396 وجود داشت و تغییری در ان رخ نداده است.

وی افزود: طبق بند الف ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه که از ابتدای سال 1396 قابلیت اجرایی شدن پیدا کرده است: "سهمیه ورود با پنج ‌درصد(5%) سهمیه اختصاصی برای جانبازان زیر بیست و پنج درصد (25%) و همسران و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (25%) و همسران و فرزندان رزمندگان، با حداقل شش‌ماه حضور داوطلبانه در جبهه به سی‌درصد(30%) افزایش یابد."

بنابراین انتشار این اخبار فقط به خاطر نزدیکی زمان کنکور است که غیر از افزایش دغدغه و نگرانی ایثارگران و بقیه کنکوری ها هیچ دستاوردی ندارد.

وی همچنین تصریح کرد تراز علمی پذیرفته شدگان سهمیه ایثارگری کنکور سراسری همچنان مثل سال قبل 70 درصد اخرین فرد قبول شده در کنکور است. بنابراین حدنصاب نیز مانند سال قبل محاسبه می شود.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس در پایان یاداوری کرد: هر قانونی در مجلس در ارتباط با کنکور تصویب شود از سال بعد اجرا خواهد شد.

 

 

نماینده رشت با انتشار تصویر زیر نوشت: 

امروز ( سه شنبه پنجم تیرماه ) علیرغم میل باطنی و به جبر روزگار هنرمند جوان گیلانی را به خاک سپردیم و من توانستم در جهت ادای دین به جامعه هنری در مراسم تدفین این بانوی بزرگ تئاتر و سینما ( مرحوم خانم سیده هدیه میر معنوی ) شرکت نمایم جمعیت زیادی آمده بود همه متاثر و ناراحت بودند مرگ جوان ان هم دختر جوان خیلی ناراحت کننده است و شدت ناراحتی زمانی بیشتر می شود که او از جامعه فرهیخته و فرهنگی عرصه تئاتر و سینما و از افتخارات استان گیلان باشد دوست و یار قدیمی من جناب استاد دکتر میر معنوی پدر مرحوم حال و روز خوبی نداشت در بغل گرفتمش شاید قدری تسکین یابد دلداری اش دادم ولی آنچه که بود این بود که دیگر خانم هدیه رفته بود آن هم بعد از طی کردن یک دوره سخت درمانی و رنج و مشقت فراوان روحش شاد باد.

 

 

وی همچنین از دریافت لوح تقدیر از سوی رئیس هئیت جودو،کوراش و جوجیستو استان گیلان خبر داد.

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس،درصفحه خود در اینستاگرام از برگزاری جلسه مشترک کمیسیون برنامه و بودجه و انرژی با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیر نفت و دیگر مسئولین در خصوص وضعیت حال و آینده درامدهای نفتی خبر داد.

 

 

وی همچنین پستی در خصوص ضرورت تغییر تیم اقتصادی دولت منتشر کرد.

 

 

تاجگردون با انتشار پست زیر یادداشت کرد: امروز در این شلوغی کارها که همه تلاش میکنیم کمک کنیم گوشه ای از مشکلات اقتصادی کشور را حل کنیم و واقعا هم فشار کار زیاد است و دغدغه هم بیشتر باز هم چشمان معصوم کودکان محلات شهرم میتواند ما را تکان دهد. دو جوان عزیز شهرم آقایان حسینی آمده بودند تهران و بین جلسات رفتیم موسسه گاج کتاب کودک بخریم. اگر چه بدون اعلام وً شناخت وارد مجموعه شدیم ولی شناختند و خیر محترم آقای جوکار رییس موسسه لطف کردند ً و همراهی و راهنمایی و کمک کردند. شاید با خواندن کتابی نوجوانی آینده اش روشنتر از امروز شود.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، ویدیویی از روند پیشرفت بیمارستان آیت الله بروجردی به اشتراک گذاشت.

 

 

وی در پستی دیگر تصویری از نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی منتشر کرد.

 

 

بروجردی همچنین سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش را تسلیت گفت.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژى مجلس، تصویری از نشست بررسی آخرین وضعیت پروژه بندر خشک اندیمشک منتشر کرد.

 

 

وی در پستی دیگر با اشاره به وجود شایعاتی درباره افزایش قیمت بنزین، گفت: افزایش قیمت بنزین به هیچ وجه صحت ندارد و در قانون به صراحت اعلام شده که هرگونه افزایش قیمت بنزین ممنوع است.

رییس کمیسیون انرژی مجل شورای اسلامی، افزود: دولت نمی تواند خودسرانه قیمت بنزین را افزایش دهد و مجلس با هرگونه افزایش قیمت فرآورده هایی نفتی برخورد می کند.

مجلس به هیچ وجه موافق افزایش قیمت هیچ فرآورده ای نیست

وی ادامه داد:مجلس به هیچ وجه موافق افزایش قیمت هیچ فرآورده ای همانند بنزین و گازوییل و از سوی دیگر قیمت آب و برق نیست.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس مخالفت خود را با این اقدام دولت اعلام می کند و به دولت نیز اجازه افزایش قیمت نداده و نمی دهد.

 

 

سیدفرید موسوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس، در اینستاگرام شخصی اش یادداشت کرد: دعا می‌کنم در سالی که از عمرم گذشت، توانسته باشم قدمی به سمت آن چیزهایی که باور دارم و از من به عنوان یک نماینده، یک معلم، یک همسر و یک «انسان» انتظار می‌رود بردارم و از خداوند می‌خواهم در سالی که پیش روست مرا کمک کند تا پیش از هر چیز، «انسان» بهتری باشم تا بتوانم همسر، معلم، و نماینده بهتری باشم.
- گام در سی و هشت سالگی گذاشتم.

 

 

وی همچنین با انتشار پستی نوشت: در نامه اى به رییس جمهور که مشترکا توسط فراکسیون هاى امید، مستقلین و ولایى آماده و ارسال شد، ضمن اعلام حمایت مجلس شوراى اسلامى از دولت محترم در راستاى حل مشکلات اقتصادى موجود از رییس جمهور درخواست شد تا قبل از انکه که نمایندگان مجلس شوراى اسلامى بر حسب وظیفه نظارتى خود در در راستاى بهبود شرایط حساس کنونى اقدام به برکنارى تیم اقتصادى دولت نماید، رییس جمهور محترم پیش قدم شده و به ترمیم تیم اقتصادى خود بپردازد.

 

 

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر بومهن و پردیس در مجلس، در صفحه خود در اینستاگرام  با اشاره به اظهارات وزیر کشور در خصوص اینکه در مسیر مبارزه با آسیب های اجتماعی 20 سال عقب هستیم، گفت: متاسفانه نگاه مسئولان در کشور به تمامی حوزه‌ها از جمله مسائل اجتماعی سیاسی است، یعنی موضوعات و معضلات اجتماعی هیچ گاه اجتماعی دیده نشده و به عبارتی اجتماعی کردن آسیب های اجتماعی در دستور کار مسئولان قرار نداشته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس، با اشاره به اینکه هیچ کدام از آسیب های اجتماعی تاکنون از منظر حوزه اجتماعی رصد و چاره‌یابی نشده است، افزود: در جامعه ما مسئولان به دنبال نگاه سیاسی به مسائل اجتماعی بودند بنابراین همیشه راهکار سیاسی برای حل آسیب های اجتماعی پیشنهاد دادند، اما متاسفانه این راهکارها در هیچ مقطعی کارساز نبوده است.

وی با تاکید براینکه موضوعات اجتماعی مانند مسائل فرهنگی اجتماعی و فرهنگی دیده شود، تصریح کرد: طی چند سال گذشته میزان آسیب های اجتماعی در تهران بنا به دلایلی افزایش پیدا کرده ضمن اینکه ماهیت آسیب‌های اجتماعی نیز تغییر کرده است، متاسفانه جمعیت در تهران و میزان آسیب های اجتماعی سرریز مناطق دیگر شده است، در حال حاضر تهران محور آسیب‌های اجتماعی شده است.

 

 

سیدصادق طباطبایی نژاد نماینده مردم شهرستان اردستان درمجلس شوراى اسلامى، با انتشار ویدیویی از جوانان اردستانی برای شرکت در نشست با وزیر ارتباطات دعوت کرد.

 

 

همایون هاشمی نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس، قسمتی از نطق اخیر خود را منتشر کرد: معادن تکاب یکی از ظرفیت‌های نظام است که در یک بحث رسانه‌ای به واگذاری آن اشاره شده است اما بعد از پیگیری هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که هیچ واگذاری در کار نیست با این حال به زودی جلسه‌ای با وزیر صنعت، معدن و تجارت در این خصوص خواهیم داشت.

میراث فرهنگی تکاب با وجود 125 اثر ملی و یک اثر جهانی هنوز اداره میراث مشخصی ندارد و معلوم نیست که توسط کدام بخش اداره می‌شود.

 

 

وی همچنین مطرح کرد: معادن تکاب یکی از ظرفیت‌های نظام است که در یک بحث رسانه‌ای به واگذاری آن اشاره شده است اما بعد از پیگیری هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که هیچ واگذاری در کار نیست با این حال به زودی جلسه‌ای با وزیر صنعت، معدن و تجارت در این خصوص خواهیم داشت.

میراث فرهنگی تکاب با وجود 125 اثر ملی و یک اثر جهانی هنوز اداره میراث مشخصی ندارد و معلوم نیست که توسط کدام بخش اداره می‌شود.

 

 

احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و 72 تن از یارانش، اظهار کرد: مرحوم شهید بهشتی مظلوم، همان طور که حضرت امام(ره) فرمودند یک امت بود کما اینکه در قرآن در مورد حضرت ابراهیم(ع) نیز مشابه این تعبیر به کار رفته است.

وی با اشاره به ویژگی‌های شهید بهشتی، وی را فردی مدیر، فقیه، سیاست‌مدار، دشمن‌شناس و دنیاشناس معرفی کرد و افزود: مرحوم دکتر بهشتی سیاست و اخلاق را همزمان با هم پیش می‌برد و این گمشده مدیران امروزی است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمانی که موضوع اسلام و انقلاب مطرح بود شهید بهشتی محکم می‌ایستاد و از آن دفاع می‌کرد، عنوان کرد: زمانی که توهینی به خودش می‌شد، مخاطبی که نسبت ناروا به او داده بود را می‌بخشید و عفو می‌کرد.

سالک با بیان اینکه شهید بهشتی روح بلند و پرقدرتی داشت، خاطرنشان کرد: بنی‌صدر و آمریکایی‌ها علیه شهید بهشتی تلاش زیادی کردند و ایشان استخوانی در گلوی استکبار جهانی بود که همه ما این جمله معروف را از وی شنیدیم که گفت«به آمریکا بگویید از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر». وی با اشاره به خاطرات مشترک خود با شهید بهشتی گفت: شهید بهشتی یکی از بازوان پرقدرت امام خمینی(ره) بود و دشمن هم فهمید چگونه باید او را متوقف کند، دشمن مهره‌های کلیدی و پرقدرت این کشور را به شهادت رساند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه شهید بهشتی مروج فرهنگ انقلاب اسلامی بود، تأکید کرد: قبل از پیروزی انقلاب در کلاس‌های خصوصی خود موضوعات حکومت اسلامی از نگاه اهل بیت(ع) را به صورت پروژه‌ای به شاگردانش می‌داد تا روی ان کار کنند و این نشان می‌دهد او از قبل از انقلاب در اندیشه تشکیل حکومت اسلامی بوده است.

 

 

پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس، توییتی در خصوص لزوم تغییر در تیم اقتصادی دولت منتشر کرد.

 

 

مافی  درخصوص وضعیت اقتصادی کشورمان، اظهار کرد: در طول ۴۰ سال بارها قرار گرفتن در وضعیت سخت را تجربه کرده‌ و از پیچ‌های سخت‌ عبور کرده‌‌ایم، اما برای عبور سهل از این وضعیت کنونی باید انسجام و وحدت در تمامی بخش‌ها به‌ویژه بین گروه‌های سیاسی تقویت شود.

وی با تاکید براینکه با انسجام و وحدت داخلی می‌توان بر تمامی مشکلات مسلط شد، افزود: این یک شعار نیست، بلکه واقعیت و حقیقت محض نهفته در فرهنگ کشورمان است. ضرورت دارد پشت هم بوده و باهم حرکت کنیم، همچنین از منافع شخصی و حزبی عبور کرده و وحدت را شکل دهیم.

 وی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت مناسب زمان عمل نمی‌کند، گفت: تیم اقتصادی دولت به آن خلاقیت و شرایط لازم برای اداره‌ی وضعیت در حال بحران توجه نمی‌کند، ما به دولت توصیه می‌کنیم برای تقویت تیم اقتصادی کابینه هر چه سریع‌تر اقدام کرده و از افراد تازه نفس و خوش فکر -که با نگاه به شرایط فعلی بتوانند برنامه‌ریزی کنند- استفاده کند.  

مافی با بیان اینکه مجلس به جد دنبال تغییر شرایط تیم اقتصادی دولت است، بیان کرد: با وحدت و همدلی و تغییر لازم در کابینه دولت می‌توان از شرایط بدتر از اکنون نیز عبور کرد؛ چرا که ما مرد بحران‌ها هستیم.

وی درخصوص نقش مردم در ایجاد شرایط کنونی اقتصادی، اظهار کرد: بخشی از هرج و مرج‌های ایجاد شده هراس بی‌جایی است که افراد مخالف به سر انجام رسیدن پروژه‌های پیشرفت در ایران، ایجاد کرده‌اند. چقدر زندگی مردم عادی به دلار ارتباط دارد؟ دلار بیشتر مورد استفاده تجار و سرمایه‌داران قرار می‌گیرد. متاسفانه باید اعتراف کرد که اتاق فکری، این ماجرا را به زندگی مردم عادی کشانده و در بین آنان هراس ایجاد کرده است که نتیجه آن هرج و مرج می‌شود.  مافی خاطرنشان کرد: دولت و حاکمیت در ایجاد اعتماد، آرامش و حذف التهابات تلاش کند و مجلس نیز در کنار دولت قرار دارد.

 

 

وی همچنین خبر داد: دولت برای اولین بار قانون تخصیص 5 صدم درصد از بودجه استانداریها به ادارات امور زنان هر استان را ابلاغ کرد. 

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردمکاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تزریق ارز ۴۲۰۰ تومانی به خریدهای اعتباری تولیدکنندگان فرش کاشان الزامی است،گفت: تولیدکنندگان فرش کاشان توان اقتصادی برای تامین ارز آزاد را ندارد.

سید جواد ساداتی نژاد  درباره وضعیت بازار فرش کاشان،گفت: بیش از 1000 کارخانه فرش ماشینی در کاشان در شرایطی با معضل نوسانات ارزی روبرو هستند که این صنعت تاثیربسزایی در ایجاد فرصت‌های اشتغال در شهر تاریخی کاشان دارد.

نامه نگاری با سیف و کرباسیان برای تامین ارز4200 تومانی برای تولید کنندگان فرش کاشان

نماینده مردم کاشان درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد:نامه نگاری با وزیراقتصاد و رییس بانک مرکزی برای بهبود وضعیت تولیدکنندگان فرش کاشان عملیاتی شده است؛زیرا شرایط تولیدکنندگان فرش در کاشان بسیار بحرانی است و این درحالی است که تولیدکنندگان فرش برای کسری نخ در کشور ،از کشور ترکیه نرخ را وارد کشور می‌کنند.
.
وی ادامه داد:در راستای تبادلات تجاری برای تامین نخ مورد نیاز تولیدکنندگان فرش کاشان، ارتباط بازرگانی با کشور ترکیه شکل گرفته است و دراین راستا بر مبنای توافقی که میان تولیدکننده فرش کاشان با طرف ترکیه ای برای تامین نخ از کشور ترکیه ایجاد شده است؛باید طرف ایرانی برمبنای سررسید دریافت کالاهای وارداتی،حساب خود را با طرف خارجی تسویه کند.

عدم تخصیص خرید اعتباری ارزی توقف تولید در کارخانجات فرش را در پی دارد.

ساداتی نژاد افزود:در بخشنامه بانک مرکزی جایگاهی برای خرید اعتباری با ارز 4200 تومان برای تولیدکنندگان فرش کاشان که اقدام به واردات نخ کرده اند؛در نظر گرفته نشده است و این امر یک معضل بزرگ برای صنایع فرش کاشان تلقی می‌شود بنابراین ارز 4200 تومانی در اختیار تولیدکنندگان فرش کاشان قرار نگیرد،منجر به توقف تولید در کارخانجات می‌شود.

نماینده مردم کاشان در مجلس تصریح کرد:در حدود 70 هزار نفر کارگر در کاشان اشتغال دارند و این درحالی است که بیش از نیمی از این افراد در صنعت فرش فعالیت می‌کنند؛بنابراین تزریق ارز 4200 تومانی به تولیدکنندگان فرش کاشان برای تسویه با طرف خارجی ( ترکیه) الزامی است.

 

 

وی همچنین از  مناقصه اجرای عملیات آسفالت باند دوم جاده حسین آباد قاسم آباد با اعتبار مبلغ ۱۵ میلیارد ریال و مناقصه اجرای آسفالت سه راهی شهریاری تا فخره با اعتبار ۲.۵ میلیارد ریال خبر داد.

 

 

محمّد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهرستانهای ملارد ،شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود نوشت:

همانطور که وعده کرده بودیم به لطف الهی و پیگیری های مستمر نماینده محترم مهندس محمودی و عنایت ویژه شورای شهر تهران پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح سه راه کرمان خوردرو(سه راهی اندیشه) در جاده مخصوص کرج که ساعت های زیادی وقت شهروندان شریف و فهیم مناطق یاد شده پشت چراغ قرمز آن تلف میشد ، شروع و عملیات اجرایی به سرعت در حال انجام میباشد.

 

 

داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که شرایط فعلی اقتصاد کشور مشکلات فراوانی را برای مردم به وجود آورده است، گفت: از رئیس جمهور خواسته‌ایم تدبیری بیندیشد.

داود محمدی اظهارکرد:امروز قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است؛ به نحوی که قشرهای متوسط و ضعیف جامعه برای گذران معیشت خود به شدت دچار مشکل شده‌اند.

وی افزود: مردم کشور در زمینه مسائل اقتصادی مطالبات به حقی دارند و وظیفه تمام قوای سه‌گانه است که در کنار یکدیگر با اتخاذ تدابیری لازم مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ تصریح کرد: پس از خروج آمریکا از برجام که از قبل قابل پیش‌بینی بود، مجلس از دولت خواست تا اجازه ندهد افراد سودجو از فضای به وجود آمده سوء استفاده کنند و زمینه گرانی اجناس و برخی کالاها به وجود بیاید؛ اما عدم اتخاذ به موقع برخی تصمیمات موجب گرانی ارز، سکه و طلا شد و تبعات ناشی از گرانی آنها به برخی کالاها نیز سرایت کرد.

محمدی گفت: مجلس در جلسات علنی و غیرعلنی ضمن انعکاس مشکلات و نارسایی‌ها به دولت راهکارهایی را نیز در این خصوص ارائه کرد که از جمله آنها تشکیل بازار ثانویه ارز بود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طی دو روز گذشته تصمیمات خوبی در زمینه ایجاد این بازار گرفته شده است که امیدواریم این موضوع بتواند از افزایش افسارگسیخته قیمت ارز جلوگیری کند.

این مسئول با اشاره به ضرورت هماهنگی بیش از گذشته تیم اقتصادی دولت و همراهی تمام قوا در این زمینه اضافه کرد:ضرورت دارد دولت از هم‌اکنون با پیش‌بینی‌های لازم و اتخاذ تدابیر راه‌گشا، مسائل اقتصادی را به گونه‌ای مدیریت کند که با آینده‌نگری و پیش‌بینی مشکلات پیش رو اقدامات فعالانه به جای برخورد منفعلانه داشته باشد.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصاویری از نشست اش با وزیر آموزش وپرورش و جلسه مجمع نمایندگان استان گیلان با ظریف وزیر امور خارجه و تصویری از دیدارش با ریاست دادگستری لنگرود به مناسبت هفته قوه قضاییه منتشر کرد.

 

 

جهانبخش محبی نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس، در صفحه شخصی اش نوشت:تلاش پرشور و بازی های پرافتخار و جانانه قهرمانان تیم ملی فوتبال در رقابتهای جام جهانی که حمایت و دعای یک ملت را پشت سر خویش داشت مایه مباهات مردم و حیرت همه دنیا شد.

شما عزیزان متعهدانه در این بازیها حضور یافتید و به عهد خود با مردم در ارائه بازیهای زیبا وفا کردید.در این چند روز گوشه ای از هنرمندی و تکنیک ناب ایرانی را به نمایش گذاشتید تا سر فصلی نو در تاریخ فوتبال کشور آغاز شود.

ضمن اظهار مسرت و خدا قوت به یکایک اعضای کادر فنی،مربیان و بازیکنان قهرمان که دل یک ملت را شاد کردید امیدوارم همواره شاهد موفقیت جوانان رشید کشورمان در تمامی عرصه ها باشیم.

 

 

 

مهدی سنایی نماینده پیشین مجلس و سفیر کنونی ایران در روسیه در آخرین پست اینستاگرامی خود مطرح کرد:

دو هفته حضور تیم ملی ایران و جمعیت چند ده هزار نفری هموطنان از ایران و سراسر جهان در روسیه، نمادی از یک گردهمایی بزرگ ورزشی، فرهنگی و اجتماعی بود که به پشتوانه هشتاد میلیونی ایرانیان در داخل،صحنه هایی از شور، شوق، همدلی و غرور آفرید. همه 80 میلیون جمعیت با یک ضربان برای اعتلای نام ایران تپیدند و هر ایرانی در هر کجای دنیا با این موج هم نوا شد. 

تیم ملی ایران نماد مبارزه، تلاش و سخت کوشی شد و ملت بزرگ ایران نیز محبت خویش را بی دریغ به پای آنان ریخت. در یکی از دیدارهایی که با تیم و کادر فنی در محل کمپ در مسکو داشتیم، کی‌روش مربی متین و شایسته تیم از اعضای تیم ملی را به درستی به عنوان "پسران سختکوش و فروتن ایران" تعبیر کرد. 

از زیباترین صحنه ها در این روزها حضور ایرانیان، شور و شعف آنها و حمایت بی نظیرشان از تیم ملی بود. تجمعات ایرانیان با شکوه و پر احساس بود و باعث خرسندی و افتخار. بنده نیز به عنوان سفیر ایران در روسیه بارها در شهرهای مسکو، سن پترزبورگ، قازان و سارانسک در میان آنها حضور پیدا کردم، به سطح فرهنگ آنها بالیدم و از اینکه در این روزها ما و همکارانمان قطره ای از دریایی از ایرانیان بودیم احساس خوبی داشتم. 

نکته جالب اینکه ایرانیان از هر گوشه دنیا با هر سلیقه و نگاه و پوششی در آرامش و صمیمیت و کنار هم نام ایران را فریاد زدند و عشق و علاقه خویش را به کشورشان به نمایش گذاشتند.همایشی عظیم از به هم پیوستگی، همدردی و دلبستگی به ایران. ایران امروز در صحنه سیاسی نیز بیش از هر زمان به چنین هماهنگی و به هم پیوستگی نیازمند است. 

می شود اشاره کرد که پیشرفت تیم ملی و بازی های پایاپای مقابل بهترین تیم های جهان با وجود مشکلاتی که بود نشان داد که با خودباوری،مدیریت درست و علمی، سپردن کار به کاردان و به کارگیری استعدادهای جوانان مان می توانیم به موفقیت هایی چشمگیر برسیم. 

تیم ملی ایران و حضور هموطنان ایرانی بدون تردید بر وزن ایران در میان مردم روسیه افزود. بازی خوب تیم و سرسختی آنان نیز به وضوح تحسین مردم روسیه، علاقمندان و دست اندرکاران فوتبال در اینجا و حتی به آشکاری تحسین گزارشگران ورزشی تلویزیون روسیه و جهان را برانگیخت. 

بسیاری از مردم روسیه در کنار ایرانیان در استادیوم های محل برگزاری بازی به تشویق و حمایت از تیم ملی پرداختند.

 

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet