حلول ماه ربیع الاول
1397/04/07 23:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابتکار:

بنای دولت شفاف سازی است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت قصد ندارد مشکلات را انکار کند و بر روی آنها سرپوش بگذارد زیرا بنای دولت تدبیر و امید بر شفاف سازی است.
بنای دولت شفاف سازی است معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت قصد ندارد مشکلات را انکار کند و بر روی آنها سرپوش بگذارد زیرا بنای دولت تدبیر و امید بر شفاف سازی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100792192004.jpg بنای,دولت,شفاف,سازی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ' معصومه ابتکار ' در نشست هم اندیشی بانوان فعال اقتصادی استان اصفهان با اشاره به مسائل اخیر ایجاد شده در زمینه واردات گوشی تلفن همراه افزود: عده ای فرصت طلب و سودجو در شرایط فعلی و در فضایی که باید با دلسوزی و عرق ملی فعالیت کنند، سوء استفاده کردند. 

وی با بیان اینکه برجام طی دو سال گذشته شرایط خوبی را برای فعالان اقتصادی کشور فراهم کرد، گفت: اما دولت آمریکا با خروج از برجام قصد دارد این فرصت را از فعالان اقتصادی ایران بگیرد بنابراین باید با حفظ وحدت و انسجام ملی، این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم. 

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در درجه اول بعنوان یک ایرانی وظیفه داریم تهدیدها را خنثی و به فرصت تبدیل کنیم افزود: امروز دیگر تهدیدهای دشمنان فقط متوجه دولت و نظام نیست بلکه دشمنان آشکارا آحاد ملت ایران را تهدید می کنند. 

وی با بیان اینکه فعالان اقتصادی شرایط و تهدیدهای موجود را به خوبی درک می کنند افزود: هر یک از ما باید با حس ملی و اتحاد و یکپارچگی برای کمک به دولت و نظام اسلامی برای پیشرفت کشور تلاش کنیم. 

ابتکار جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور را فرصتی برای حمایت از تولید داخل بیان کرد و افزود: همه ما وظیفه داریم برای رشد تولید داخل و حمایت از تولید ملی بیش از پیش تلاش کنیم. 

وی در ادامه به نقش تاثیرگذار بانوان در پیشرفت کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی اشاره کرد و افزود: بانوان در هر عرصه ای که فعالیت داشته اند عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته اند. 

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به اقدام های انجام شده برای اشتغال بانوان نیز اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 58 درصد از 850 هزار شغل ایجاد شده به بانوان رسید. 

وی عملکرد دولت در زمینه اشتغال زایی طی دو سال گذشته را مثبت ارزیابی کرد و افزود: طی این مدت، هر سال بیش از 850 هزار شغل جدید در کشور ایجاد شد. 

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و بانوان تصریح کرد: دولت برنامه ها و سیاست های کلانی برای حل مشکلات اقتصادی مردم، اشتغال جوانان و افزایش تولید و صادرات دارد. 

ابتکار ادامه داد: در معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری به خوبی این مسائل مورد بررسی قرار گرفته است و می توان از تجربه ها، ظرفیت ها و سرمایه های اتاق بازرگانی استان ها بویژه اصفهان نیز در این زمینه ها به خوبی استفاده کرد. 

وی در ادامه به برگزاری نشست هایی با سازمانهای بین المللی و وزارت کار برای اشتغالزایی اشاره کرد و افزود: از یک سال گذشته کارهای مشترک و تحقیقات بین المللی خوبی برای ایجاد اشتغال با چند کشور در حال انجام است. 

ابتکار با بیان اینکه باید در این زمینه از تجربه های بین المللی استفاده کنیم، گفت: نتیجه یک تحقیق بین المللی نشان داد که بانوان کارآفرین ایرانی برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال از انگیزه بیشتری نسبت به بانوان ژاپنی برخوردارند. 

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه معاونت زنان و خانواده رئیس جمهوری ثبت و معرفی تجربه های موفق در سال 97 را دنبال می کند گفت: این معاونت از کارآفرینی زنان در زمینه کارآفرینی سبز و فعالیت در زمینه استارتاپ ها استقبال می کند. 

نشست هم اندیشی بانوان فعال اقتصادی استان اصفهان با معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده روز پنجشنبه در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان برگزار شد. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet