هدر موبایل
1397/04/08 16:28:39
سرویس سیاسی
سایه سیاست بر سر اجرای اصل 44قانون اساسی

سخنگوی کمیسیون اصل90: رانت و زد و بند در واگذاری های جریان خصوصی سازی جامعه را ناامید و دلزده کرد

داداشی گفت: در کشور ما متاسفانه رانت و زد و بند موضوع رایجی است، وقتی مردم می‌شنوند کارخانه ای با وجود رانت و پشت پرده به یک مجموعه دولتی دیگر یا حتی یک شخص خصوصی واگذار شده بسیار دلزده می شوند.
سخنگوی کمیسیون اصل90: رانت و زد و بند در واگذاری های جریان خصوصی سازی جامعه را ناامید و دلزده کرد داداشی گفت: در کشور ما متاسفانه رانت و زد و بند موضوع رایجی است، وقتی مردم می‌شنوند کارخانه ای با وجود رانت و پشت پرده به یک مجموعه دولتی دیگر یا حتی یک شخص خصوصی واگذار شده بسیار دلزده می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102625187534.jpg سخنگوی,کمیسیون,اصل90:,رانت,و,زد,و,بند,در,واگذاری,های,جریان,خصوصی,سازی,جامعه,را,ناامید,و,دلزده,کرد Icana

ولی داداشی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موانع اجرای صحیح اصل ۴۴ قانون و خصوصی سازی طی این سالها، گفت: بحث خصوصی سازی در کشور ما بسیار مهم است و اگر به درستی اجرا می شد، دچار مشکلات اقتصادی کنونی نبودیم.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این موضوع را می توان از ابعاد مختلف بررسی کرد، اظهار کرد: از ابتدای اجرای این قانون در کشور تاکید بر بحث خصوصی سازی بود اما دولت ها نتوانستند آن را به درستی اجرا کنند و متاسفانه به جای خصوصی سازی، خصولتی سازی انجام شد.

وی ادامه داد: یعنی یک کارخانه یا تولیدی متعلق به دولت به یک سازمان دولتی دیگر به بهانه خصوصی سازی واگذار شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس تصریح کرد: در یک کارخانه یا شرکت دولتی کارمندان و روسا از انگیزه بالایی برای انجام کار برخوردار نیستند و بهره وری بالایی ندارند زیرا میزان دریافت حقوق به نسبت کار انجام شده، تعیین نمی شود.

داداشی تاکید کرد: در بخش خصوصی عملکرد و کارایی افراد بالاتر می رود زیرا سرمایه گذار با دلسوزی و مسئولیت پذیری بالاتری عمل می کند تا سرمایه خود را حفظ کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: واگذاری شرکت ها یا بنگاه های اقتصادی دولتی به بخش های نیمه دولتی کار بسیار اشتباهی بوده که طی این سال ها انجام شده است و قطعاً در این میان زد و بندها و رانت تاثیر گذار بوده است.

وی افزود: در کشور ما متاسفانه رانت و زد و بند موضوع رایجی است، وقتی مردم می‌شنوند کارخانه ای با وجود رانت و پشت پرده به یک مجموعه دولتی دیگر یا حتی یک شخص خصوصی واگذار شده بسیار دلزده می شوند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: مردم با مقایسه وضعیت اقتصادی خود با اینگونه زد و بندها   و لابی گری برخی مسئولان دچار ناامیدی شده اند.

داداشی همچنین در ادامه با اشاره به ضعف نظارتی مجلس بر موضوع خصوصی سازی گفت: یکی از بزرگترین معایب مجالس این است که وقتی دولت در انتخابات های مختلف به صورت پشت پرده وارد شده و از برخی کاندیداها حمایت می کند، غالب مجلس را در دست می گیرد.

وی تاکید کرد: ما نماینده مردم هستیم و نه دولت، دولت باید به ما پاسخ دهد و مجلس هم نظارت کافی بر مسایل کشور داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: ./
پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet