روز مجلس
1397/04/09 10:48:05
سرویس فرهنگی
وقفچی مطرح کرد:

جای خالی صنایع دستی برای دکوراسیون داخلی/ اشتغال و درآمدزایی با بکارگیری صنایع‌دستی در ساختمان‌ها و خودروها

رئیس کمیسیون فرش و صنایع دستی در مجلس با بیان اینکه یکی از راه‌های رسیدن به درآمدزایی از این طریق صنایع‌دستی ایده‌پردازی است، گفت: استفاده از صنایع‌دستی در ساختمان‌ها ارزش‌افزوده را به دنبال دارد.
جای خالی صنایع دستی برای دکوراسیون داخلی/ اشتغال و درآمدزایی با بکارگیری صنایع‌دستی در ساختمان‌ها و خودروها رئیس کمیسیون فرش و صنایع دستی در مجلس با بیان اینکه یکی از راه‌های رسیدن به درآمدزایی از این طریق صنایع‌دستی ایده‌پردازی است، گفت: استفاده از صنایع‌دستی در ساختمان‌ها ارزش‌افزوده را به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702107070601481.jpg جای,خالی,صنایع,دستی,برای,دکوراسیون,داخلی/,اشتغال,و,درآمدزایی,با,بکارگیری,صنایع‌دستی,در,ساختمان‌ها,و,خودروها Icana

علی وقفچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت استفاده از  صنایع دستی در ساختمان‌سازی و برج‌سازی و افزایش کاربرد آن به انحای مختلف، گفت: جالب است بدانید در جهان پیشرفته در خودروهای گران قیمت نیز با اعمال نظر مشتریان از صنایع‌دستی استفاده می‌شود بنابراین یکی از راه‌های توسعه صنایع دستی و رسیدن به درآمدزایی از این طریق ایده‌پردازی برای بهره‌برداری بیشتر از آن است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توجه به صنایع‌دستی وابستگی ایران را به کشورهای دیگر از بین خواهد برد، افزود: متاسفانه سال‌هاست ساختمان‌سازی در ایران از اصالت خود دور شده و روح و معنویت در آن‌ها یافت  نمی‌شود در حالی که هنر دستی ایران در تمام کشورها مقبولیت بالایی دارد لذا باید از این ظرفیت در داخل و حتی خارج از کشور نیز استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از صنایع‌دستی در ساختمان‌ها، پاساژهای تجاری، مکان‌های فرهنگی همچون پردیس‌های سینمایی و... ارزش افزوده را به دنبال دارد، اظهارکرد: ساختمان سازی می‌تواند بازار خوبی برای صنایع دستی ایجاد کرده و صنایع‌دستی برای ادامه تولید نیاز به بازار دارد، همچنین می‌توان از صنایع دستی برای دکوراسیون داخلی بهره برد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: صنایع‌دستی می‌تواند به ساختمان‌سازی کشور کمک کرده و در معماری و دکوراسیون آپارتمان‌های شیک و گران‌بها استفاده شود.

وقفچی با اعتقاد به اینکه استفاده فعالان حوزه ساختمان‌سازی از صنایع‌دستی مارکت بزرگی را برای فعالان این عرصه ایجاد می‌کند و موجب رونق این بخش می‌شود، اضافه کرد: افراد زیادی در اقصی‌ نقاط کشور در حوزه صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند و رونق این حوزه سبب ایجاد اشتغال و درآمد برای تعداد زیادی از مردم می‌شود.

رئیس کمیسیون فرش و صنایع دستی در مجلس شورای اسلامی همچنین بر حمایت مجلس از چنین ایده‌ها و طرح‌های تاکید کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet