خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/04/10 14:12:04
سرویس فرهنگی
ذوالقدر:

سهم آثار تاریخی پایتخت، تخریب و بی‌توجهی مادی و معنوی بوده است

نماینده مردم تهران در مجلس بابیان اینکه ۷۰۰ اثر تاریخی در پایتخت موجود است، از بی‌توجهی مادی و معنوی به این آثار انتقاد کرد.
سهم آثار تاریخی پایتخت، تخریب و بی‌توجهی مادی و معنوی بوده است نماینده مردم تهران در مجلس بابیان اینکه 700 اثر تاریخی در پایتخت موجود است، از بی‌توجهی مادی و معنوی به این آثار انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712102286260991.jpg سهم,آثار,تاریخی,پایتخت،,تخریب,و,,بی‌توجهی,مادی,و,معنوی,بوده,است Icana

 فاطمه ذوالقدر  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت صنعت گردشگری  کشور، گفت: آثار باستانی به عنوان بخشی از بدنه فرهنگ، تمدن و تاریخ ایران زمین و به عنوان ابزاری است که در صنعت گردشگری باید به آن توجه شود.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صنعت گردشگری علاوه بر اینکه می‌تواند در بخش اقتصادی برای ما ارزآوری به همراه داشته باشد، می‌تواند در بخش فرهنگی نیز در آگاه‌سازی و شناخت نسبت به پیشینه  کشور و در سطوح داخلی و بین المللی مثمرالثمر باشد اما متاسفانه با کم‌توجهی ارگان‌ها و مسئولین نسبت به حفظ و نگهداری بناهای تاریخی و سوداگری گروهی، آنها را به سمت شرایط بحرانی سوق داده‌ایم.

بسیاری از آثار باستانی و تاریخی در کلانشهر تهران ترمیم نمی‌شود

ذوالقدر ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از آثار باستانی و تاریخی که در کشور و کلان شهر تهران وجود دارد که ترمیم و مرمت نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه کلانشهر تهران به عنوان پایتخت و داشتن نزدیک به 700 اثر تاریخی و دارا بودن موقعیت جغرافیایی مناسب در مسیر راه‌های ارتباطی کشور همواره مورد توجه گردشگران و توریست بوده است، تصریح کرد: اما سهم این آثار تاریخی در سال‌های اخیر بی‌توجهی به خانه نیما در تهران، تخریب خانه سپهبد امیر احمدی، باغ تاریخی ملک در شهر ری و چشمه علی بوده است که اگرچه اقداماتی توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برای مرمت و تعمیر برخی از ابنیه تاریخی صورت گرفته اما حجم تخریب و بی توجهی نشان می‌دهد که این فعالیت‌ها کافی نیست.

رونق گردشگری در کلانشهر تهران نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی از آثار  باستانی

نایب رییس کمیسیون  فرهنگی مجلس با بیان  اینکه متاسفانه با کم‌توجهی ارگان‌ها و مسئولین نسبت به حفظ و نگهداری بناهای تاریخی و سوداگری گروهی آنها را به سمت شرایط بحرانی سوق داده‌ایم، یادآورشد: رونق گردشگری در کلانشهر تهران نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی از آثار باستانی در  کلانشهر تهران است./

پایان  پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet