هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
غلامی به خانه ملت خبر داد:

احتمال تغییر سهمیه‌های جدید ایثارگران در کنکور امسال/ اختلاف فاحش بین تراز قبول شدگان آزاد و سهمیه‌دار

سرویس فرهنگی
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اعمال سهمیه‌های جدید ایثارگران در صورت تصویب نهایی و ابلاغ قانون در کنکور امسال خبر داد.
یکشنبه 10 تیر 1397 ساعت 08:20
احتمال تغییر سهمیه‌های جدید ایثارگران در کنکور امسال/ اختلاف فاحش بین تراز قبول شدگان آزاد و سهمیه‌دار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اعمال سهمیه‌های جدید ایثارگران در صورت تصویب نهایی و ابلاغ قانون در کنکور امسال خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201710109781670692.jpg احتمال,تغییر,سهمیه‌های,جدید,ایثارگران,در,کنکور,امسال/,اختلاف,فاحش,بین,تراز,قبول,شدگان,آزاد,و,سهمیه‌دار Icana

منصور غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به قانون مصوب مجلس در رابطه با سهمیه ورود به دانشگاه ایثارگران، گفت: ماده 90 قانون برنامه ششم به گونه‌ای است که ضریب در نظر گرفته شده برای ورود خانواده‌های ایثارگران به دانشگاه‌ها اختلاف فاحشی بین نفر قبول شده از سهمیه آزاد با فرد اول قبول شده از سهمیه ایثارگران به لحاظ رتبه‎ای ایجاد کرده و همین مسئله موجب بروز انتقاداتی شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه خود دانشجویان از این بابت نارضایتی‌هایی داشتند و این امر را ابراز کردند، افزود: بر همین اساس پیشنهاد سازمان سنجش اصلاح این ماده قانونی است که در حال حاضر کار کارشناسی برای اصلاح این ماده قانونی در قالب لایحه‌ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انجام گرفته است تا این اختلاف تعدیل شود.

وی با یادآوری اینکه مواردی که مجلس در اصلاح ماده 90 به آن رأی داده به منطق نزدیک است، اظهار امیدواری کرد که این مهم هرچه زودتر تعدیل و اصلاح شود تا احترام و عزت ایثارگران نیز در محیط علمی و دانشگاهی حفظ و تکریم شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم در پاسخ به این سئوال که سهمیه‌های جدید در نظر گرفته شده امسال در نتایج کنکور لحاظ می‌شود یا خیر، گفت: اجرای این قانون بسته به زمان تصویب نهایی آن در مجلس و ابلاغ آن برای اجرا دارد و اگر تا پیش از اعلام نتایج این قانون ابلاغ شود، سهمیه‌‎های جدید در کنکور امسال نیز اعمال خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، تبصره مصوب کمیسیون آموزش به این شرح است "کسب حداقل 80 درصد از حد نصاب شرایط علمی و امتیاز پذیرفته شدگان (آخرین فرد پذیرفته شده گزینش آزاد در هر کد رشته محل) برای تمامی رشته محل‌ها الزامی است. این میزان برای برخی از کد رشته‌ محل‌های علوم تجربی مشتمل بر پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی و برخی رشته‌ های علوم ریاضی مشتمل بر فنی مهندسی در آزمون سراسری و تمامی رشته محل‌های تحصیلات تکمیلی و آزمون دستیاری پزشکی 85 درصد حد نصاب شرایط علمی است"./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط